Śledź duże części w trakcie pracy maszyny

Orione-Copertina-News-1024x465 Śledź duże części w trakcie pracy maszyny

Dwa lata temu rozpoczęliśmy badania nad realizacją systemu laserowego do wahaczy samochodowych, po tym jak zaprojektowaliśmy system znakowania laserowego poziomej powierzchni części po załadowaniu ich w pozycji pionowej, wykonywane za pomocą wciągnika.

Maszyna składa się ze spawanej, stabilizowanej i frezowanej ramy stalowej, która podpiera blat roboczy oraz wózek poprzeczny 1200 mm (oś X), gdzie osadzone są osie Z i Y. Z drugiej strony konstrukcja zewnętrzna profili Bosch służy jako podparcie dla paneli osłonowych.

Ładowanie części do maszyny jest znacznie ułatwione dzięki przesuwnym drzwiom 3D, które całkowicie odsłaniają powierzchnię roboczą, uwalniając ją od wszelkich przeszkód. Automatyczne drzwi przednie są sterowane przez dwa tłoki umieszczone po bokach tak, aby zapewnić równowagę. Brama jest obsługiwana za pomocą jednego przycisku, a bezpieczeństwo zapewnia czuła gumowa listwa krawędziowa podłączona do przekaźnika bezpieczeństwa: w przypadku kontaktu brama natychmiast ponownie się otwiera.

Chcesz poznać rozwiązania LASIT dla Twojego sektora?

Poproś o darmową konsultację. Nasz ekspert pozostaje w gotowości, aby odpowiedzieć na Twoje pytania i pomóc Ci w znalezieniu najlepszych rozwiązań odpowiadających Twoim wymaganiom.

Przesyłając ten formularz, akceptujesz naszą politykę prywatności.
orione-processo-marcatura2 Śledź duże części w trakcie pracy maszyny
Orione-software Śledź duże części w trakcie pracy maszyny

Proces znakowania laserowego

Przed rozpoczęciem procesu znakowania laserowego wyważone wciągniki obsługiwane ręcznie pionowo ładują części na szablony podniesione do 85°: są one wykonane zgodnie z logiką poka-yoke, aby uniknąć możliwości wystąpienia błędu. Po załadowaniu szablony są ustawiane poziomo i można rozpocząć znakowanie.

 

Po zamknięciu drzwi wejściowych automatyczny system znakowania sprawdza prawidłową odległość ogniskowania, a następnie przeprowadza samocentrowanie przy pomocy bocznej kamery. W tym momencie laser nanosi DataMatrix, potem przeprowadza weryfikację i ocenę, a następnie głowica lasera przesuwa się wzdłuż wózka poprzecznego, aby powtórzyć cykl na drugim ramieniu. Pod koniec procesu wraca do pozycji postojowej, aby umożliwić łatwy rozładunek i załadunek części, przy zachowaniu całkowitego bezpieczeństwa.

Niestandardowe oprogramowanie

Aby powiązać właśnie oznaczoną część z poprzednim łańcuchem dostaw, zawartość kodu DataMatrix uzyskiwana jest z systemu fabrycznego poprzez zapytanie wysłane przez usługę sieciową, która pobiera dane kodu zamówienia obecne w arkuszu roboczym operatora. Tak więc zawartość DataMatrix jest natychmiast przypisywana do bazy danych klienta, do wszystkich danych dotyczących formy i procedury odlewania, która miała miejsce wcześniej.

Podobał Ci się ten artykuł?
Udostępnij to

Powiązane artykuły

Świat laserów stale się rozwija.

Nie przegap najnowszych wiadomości ze swojej branży.

Skonfiguruj marker