Znakowanie laserowe
w branży elektronicznej

Copertina-Marcatura-laser-elettronica Materiale Elettrico

Produkty z branży elektronicznej są zwykle wykonywane w ramach automatycznego procesu produkcyjnego, którego znakowanie laserowe stanowi fundamentalną część. W wielu przypadkach kody identyfikacyjne 2D muszą być nanoszone na małe elementy (poniżej 5 mm2), a laser przemysłowy stanowi jedyne rozwiązanie gwarantujące czytelność i odporność kodu.

Przykłady zastosowań w przemyśle elektronicznym

Znakowanie laserowe na elementach plastikowych, które dominują w tym sektorze, wymaga większej uwagi niż w przypadku znakowania na metalu, ponieważ nawet niewielka zmiana ilości substancji w mieszaninie chemicznej tworzywa sztucznego może zagrozić jakości znakowania laserowego.

magnetotermico1 Materiale Elettrico

Znakowanie laserowe wyłączniki termomagnetyczne, przełączniki

SchedeEletroniche Materiale Elettrico

Znakowanie laserowe PCB

Pobierz broszurę i poproś o bezpłatną konsultację

Nasz ekspert pozostaje w gotowości, aby odpowiedzieć na Twoje pytania i pomóc Ci w znalezieniu najlepszych rozwiązań odpowiadających Twoim wymaganiom.
Przesyłając ten formularz, akceptujesz naszą politykę prywatności.

Funkcje i zalety LASIT dla sektora elektronicznego

Lasit-componente-elettronica-marcatura-2 Materiale Elettrico

Rozwiązania LASIT dla sektora elektronicznego

Ogólnie rzecz biorąc idealny laser przemysłowy do znakowania tworzyw sztucznych ma bardzo krótkie, ale energiczne impulsy, czyli dużą moc szczytową. Dzięki temu materiał się nie upłynnia (krótki impuls) i można stworzyć doskonały nadruk (wysoka moc szczytowa).

Laser FlyPeak

Ten laser to rewolucyjne rozwiązanie w zakresie znakowania laserowego na tworzywach sztucznych. Posiada bardzo krótki impuls (do 4ns) i bardzo wysoką moc szczytową (do 150kW), co umożliwia uzyskanie takich samych wyników jak w przypadku UV (w 90% przypadków) ze średnią ceną niższą o 30%. Ponadto FlyPeak wymaga niewielkiej konserwacji, a jego oczekiwana żywotność jest dłuższa niż ta UV (o 25%).

Laser FlyUV

To najpopularniejszy laser przemysłowy do obróbki tworzyw sztucznych, który gwarantuje uzyskanie optymalnego wyniku w 100% przypadków. Firma LASIT w swojej ofercie posiada Laser UV 3W i 8W w nanosekundach i ze średnią mocą 1W w pikosekundach.

Znakowarki laserowe

Rotomark: linia znakowarek laserowych ze stołem obrotowym od firmy LASIT jest idealnym rozwiązaniem, które pozwoli podwoić lub czterokrotnie zwiększyć produktywność, tym, którzy muszą nanieść oznakowanie na części tylko z jednej strony.

 

RTB: Znakowarka laserowa idealna do znakowania elementów z 3 stron, wyposażona jest w stół obrotowy umożliwiający automatyzację procesu.

Nasze zalety

Jeden dostawca

Bez pośredników, od projektu do wdrożenia

Interfejs

Protokoły PROFIBUS, PROFINET i PROFIsafe

Integracja

Integracje z systemami MES/ERP

Przemysł 4.0

Interakcja z biznesową bazą danych dla przemysłu 4.0

Systemy wizyjne

Automatyczne centrowanie, weryfikacja i stopniowanie kodu 2D, rozpoznawanie OCR

Systemy znakowania laserowego

Do każdego zastosowania i integracji w łańcuchach produkcyjnych

Skonfiguruj marker

W 5 krokach zdobadz odpowiednia broszure urzadzenia, które najbardziej odpowiada Twoim wymaganiom