Znakowanie laserowe
w branży elektronicznej

Copertina-Marcatura-laser-elettronica Materiale Elettrico

Produkty z branży elektronicznej są zwykle wykonywane w ramach automatycznego procesu produkcyjnego, którego znakowanie laserowe stanowi fundamentalną część. W wielu przypadkach kody identyfikacyjne 2D muszą być nanoszone na małe elementy (poniżej 5 mm2), a laser przemysłowy stanowi jedyne rozwiązanie gwarantujące czytelność i odporność kodu.

Przykłady zastosowań w przemyśle elektronicznym

Znakowanie laserowe na elementach plastikowych, które dominują w tym sektorze, wymaga większej uwagi niż w przypadku znakowania na metalu, ponieważ nawet niewielka zmiana ilości substancji w mieszaninie chemicznej tworzywa sztucznego może zagrozić jakości znakowania laserowego.

magnetotermico1 Materiale Elettrico

Znakowanie laserowe wyłączniki termomagnetyczne, przełączniki

SchedeEletroniche Materiale Elettrico

Znakowanie laserowe PCB

Chcesz poznać rozwiązania LASIT dla Twojego sektora?

Poproś o darmową konsultację. Nasz ekspert pozostaje w gotowości, aby odpowiedzieć na Twoje pytania i pomóc Ci w znalezieniu najlepszych rozwiązań odpowiadających Twoim wymaganiom.

Przesyłając ten formularz, akceptujesz naszą politykę prywatności.

   Funkcje i zalety LASIT dla sektora elektronicznego

   Lasit-componente-elettronica-marcatura-2 Materiale Elettrico

   Rozwiązania LASIT dla sektora elektronicznego

   Ogólnie rzecz biorąc idealny laser przemysłowy do znakowania tworzyw sztucznych ma bardzo krótkie, ale energiczne impulsy, czyli dużą moc szczytową. Dzięki temu materiał się nie upłynnia (krótki impuls) i można stworzyć doskonały nadruk (wysoka moc szczytowa).

   Laser FlyPeak

   Ten laser to rewolucyjne rozwiązanie w zakresie znakowania laserowego na tworzywach sztucznych. Posiada bardzo krótki impuls (do 4ns) i bardzo wysoką moc szczytową (do 150kW), co umożliwia uzyskanie takich samych wyników jak w przypadku UV (w 90% przypadków) ze średnią ceną niższą o 30%. Ponadto FlyPeak wymaga niewielkiej konserwacji, a jego oczekiwana żywotność jest dłuższa niż ta UV (o 25%).

   Laser FlyUV

   To najpopularniejszy laser przemysłowy do obróbki tworzyw sztucznych, który gwarantuje uzyskanie optymalnego wyniku w 100% przypadków. Firma LASIT w swojej ofercie posiada Laser UV 3W i 8W w nanosekundach i ze średnią mocą 1W w pikosekundach.

   Znakowarki laserowe

   Rotomark: linia znakowarek laserowych ze stołem obrotowym od firmy LASIT jest idealnym rozwiązaniem, które pozwoli podwoić lub czterokrotnie zwiększyć produktywność, tym, którzy muszą nanieść oznakowanie na części tylko z jednej strony.

    

   RTB: Znakowarka laserowa idealna do znakowania elementów z 3 stron, wyposażona jest w stół obrotowy umożliwiający automatyzację procesu.

   Nasze zalety

   Jeden dostawca

   Bez pośredników, od projektu do wdrożenia

   Interfejs

   Protokoły PROFIBUS, PROFINET i PROFIsafe

   Integracja

   Integracje z systemami MES/ERP

   Przemysł 4.0

   Interakcja z biznesową bazą danych dla przemysłu 4.0

   Systemy wizyjne

   Automatyczne centrowanie, weryfikacja i stopniowanie kodu 2D, rozpoznawanie OCR

   Systemy znakowania laserowego

   Do każdego zastosowania i integracji w łańcuchach produkcyjnych

   Skonfiguruj marker

   W 5 krokach zdobadz odpowiednia broszure urzadzenia, które najbardziej odpowiada Twoim wymaganiom