Znakowanie laserowe sprzętów domowych

HomeAppliance-Bianco-industria Home Appliance

Branża AGD charakteryzuje się szeroką gamą produktów, które z kolei składają się z elementów o nieregularnych kształtach oraz złożonej i dużej geometrii, co sprawia, że tworzenie wszechstronnych systemów i rozwijanie technologii potrzebnych do ich znakowania stanowi wyzwanie.

W branży AGD wymagane jest głównie znakowanie laserowe, którego celem jest identyfikacja i widoczność marki. LASIT przeprowadził 12 projektów badawczo-rozwojowych dla tego sektora we współpracy z głównymi markami, które miały określone potrzeby

Dlatego w ciągu 15 lat stworzyliśmy rozwiązania zapewniające:

Marcatura-Annealing-Acciaio Home Appliance
Czarne oznaczenie na stali
Marcatura-Annealing Home Appliance
Czarne oznaczenie na stali
Lasermarking-on-washing-machine-panel Home Appliance
Znakowanie na plastiku
Marcatura-Colorata Home Appliance
Kolorowe oznaczenie na stali

Chcesz poznać rozwiązania LASIT dla Twojego sektora?

Pobierz katalog i poproś o darmową konsultację z naszym ekspertem.

Przesyłając ten formularz, akceptujesz naszą politykę prywatności.

   Zalety w stosunku do tampodruku

   Laser-Tesa-01 Home Appliance

   Ekologia:

   laser grawer to najlepsza technologia z punktu widzenia bezpieczeństwa środowiska. Zero odpadów oznacza również mniej substancji chemicznych i niebezpiecznych i jednocześnie, z racji tego, że laser jest technologią DPM (Direct Part Marking), nie wykorzystujemy w naszym produkcie dodatkowego papieru ani elementów z tworzyw sztucznych

   Dinamicitadati Home Appliance

   Oprogramowanie na zamówienie:

   grawer laserowy pozwala na zarządzanie dynamiką danych poprzez oprogramowanie, automatyczne generowanie numerów seryjnych i sekwencji oraz maksymalną elastyczność w wariacji grafiki.

   Tampo-4 Home Appliance

   Oszczędność:

   farby do tampodruku są ważnym materiałem eksploatacyjnym, a odpady należy utylizować. W przypadku łańcucha o wysokiej wydajności wiąże się to z bardzo wysokimi kosztami. Laser UV dzięki 25 000 godzin bezobsługowej pracy pozwala uniknąć tego problemu.

   mANOPOLAFORNO-1 Home Appliance

   Trwałość:

   wydruki i etykiety z czasem ulegają zniszczeniu, a kody lub teksty nie są już widoczne, co może spowodować szkody zarówno pod względem produktywności, jak i wizerunku firmy. Znakowanie laserowe natomiast jest całkowicie nieusuwalne.

   Marcatura-Annealing-Acciaio Home Appliance

   Laserowe urządzenie znakujące pikosekundowe

   Estetyka znakowania laserem ma fundamentalne znaczenie, zwłaszcza w przypadku zastosowań w kuchni, dlatego konieczne jest użycie lasera przemysłowego, który pozwala uzyskać kontrastową czerń. Z pewnością najbardziej odpowiedni jest laser światłowodowy o bardzo krótkich impulsach lub laser pikosekundowy. Pozwala to również uzyskać niewyczuwalny efekt (jak wyżarzanie). Firma LASIT jako jedna z pierwszych eksperymentowała z tą technologią. Laser pikosekundowy już od jakiegoś czasu znajduje się w naszym laboratorium testowym. Dbamy o to, aby każda innowacja i jej zastosowania zostały przebadane, wykonując dokładne testy. Po dokładnej analizie i korekcie parametrów określiliśmy zalety tego laserowego urządzenia znakującego do znakowania laserowego sprzętu AGD.

   Najbardziej istotne z punktu widzenia zastosowania i rezultatu na produkcie są:

  • Niewyczuwalne czarne znakowanie
  • Bardzo duży kontrast
  • 3 razy większa szybkość niż w przypadku tradycyjnego lasera światłowodowego
  • Wysoka jakość wykończenia

  • Bardzo krótki czas trwania impulsu umożliwia pikosekundowe znakowanie laserem na materiałach, na których zawodzą tradycyjne nanosekundowe lasery na podczerwień, tak jak w przypadku na przykład mikroobróbki na szkle.

   Jego prawie zimna ablacja sprawia, że nadaje się również do wielu różnych materiałów i zastosowań, praktycznie nie dopuszczając do doprowadzania ciepła do elementu.

   campionelava Home Appliance
   Projekt POLARIS: konkretny przykład

   Poprzez analizę i badania, stałe elementy w naszym modelu działania, opracowujemy indywidualne rozwiązania, które są w stanie precyzyjnie sprostać wymaganiom naszych klientów, tak jak w przypadku projektu POLARIS.

    

   Branża AGD charakteryzuje się szeroką gamą produktów, które z kolei składają się z elementów o nieregularnych i złożonych kształtach oraz dużych wymiarach, co sprawia, że tworzenie wszechstronnych systemów i rozwijanie technologii potrzebnych do ich znakowania jest trudne.

    

   W ten sposób firma LASIT uruchomiła projekt POLARIS, najpierw dokładnie badając potrzeby sektora, a następnie przystępując do rozwoju i budowy linii markerów laserowych zdolnych do sprostania głównym problemom.

   Kontrast znakowania

   Firma LASIT wybrała laser UV do znakowania tego typu tworzyw sztucznych. Ultrafioletowy marker laserowy Fly UV wykonuje wysoce kontrastowe znakowanie laserowe na bardzo delikatnych materiałach. Barwi powierzchnię produktu w procesie fotochemicznym. Ciepło wytwarzane przez znakowanie jest tak ograniczone, że nie powoduje uszkodzenia elementu.

   Polaris-03-1-1 Home Appliance
   Polaris-04 Home Appliance
   Nieregularność powierzchni elementów
   Polaris-01 Home Appliance
   Wydajność
   Nasze zalety

   Jeden dostawca

   Bez pośredników, od projektu do wdrożenia

   Interfejs

   Protokoły PROFIBUS, PROFINET i PROFIsafe

   Integracja

   Integracje z systemami MES/ERP

   Przemysł 4.0

   Interakcja z biznesową bazą danych dla przemysłu 4.0

   Systemy wizyjne

   Automatyczne centrowanie, weryfikacja i stopniowanie kodu 2D, rozpoznawanie OCR

   Systemy znakowania laserowego

   Do każdego zastosowania i integracji w łańcuchach produkcyjnych

   Skonfiguruj marker

   W 5 krokach zdobadz odpowiednia broszure urzadzenia, które najbardziej odpowiada Twoim wymaganiom