Wykonywanie działań w trakcie pracy maszyny, samocentrowanie i integracja robotów w branży motoryzacyjnej

CopertinaNews-FlySwap-1024x639 Wykonywanie działań w trakcie pracy maszyny, samocentrowanie i integracja robotów w branży motoryzacyjnej

Kilka lat temu niemiecka firma skontaktowała się z LASIT w celu realizacji kompletnego systemu laserowego przeznaczonego do znakowania laserowego odlewów ciśnieniowych. Firma, producent części samochodowych, wymagała kompletnego, wydajnego systemu zdolnego do pracy z robotami i sprawdzenia jakości naniesionego kodu Datamatrix na końcu procesu.

Dlatego, spełniając wszystkie szczegółowe wymagania, zaprojektowaliśmy FlySwap – system laserowy z technologią światłowodową i osiami XYZ.

Maszyna została wyposażona w podwójną stację załadunkową, aby jednocześnie przeprowadzać operację załadunku robota i tym samym zwiększyć produktywność. W ten sposób, podczas gdy na stacji wykonywane jest znakowanie, robot może załadować kolejny element do wolnej stacji.

 

Przeprowadzanie tych operacji jest ułatwione dzięki pneumatycznym drzwiom górnym, które usuwają z obszaru roboczego obiekty, tak, aby robot z łatwością mógł ustawić na szablonie duże elementy.

Cop-news-flyswap Wykonywanie działań w trakcie pracy maszyny, samocentrowanie i integracja robotów w branży motoryzacyjnej

Poproś o bezpłatną konsultację online

Jeden z naszych ekspertów odpowie na pytania i zaproponuje najlepsze rozwiązanie dla Twoich potrzeb

Przesyłając ten formularz, akceptujesz naszą politykę prywatności
SensoriPresenzaPezzo Wykonywanie działań w trakcie pracy maszyny, samocentrowanie i integracja robotów w branży motoryzacyjnej

Proces znakowania laserowego

Ta znakowarka wyposażona jest w system kontroli zdolny do samocentrowania elementów, aby uniknąć możliwych błędów w pozycjonowaniu przez robota. Dwie stacje są wyposażone w czujniki, które umożliwiają oprogramowaniu rozpoznanie elementu i automatyczne wczytanie prawidłowego układu oznaczenia.

 

Kolejny czujnik odległości automatycznie ustawia ostrość w celu zarządzania różnicami w wysokości elementów wynikającymi z ograniczeń form do odlewania ciśnieniowego.

 

Zakres obrotu głowicy jest większy niż ± 100 °: to, wraz z wewnętrznym układem osi kartezjańskich, pozwala nam osiągnąć i oznaczyć dowolną pozycję w obszarze roboczym.

 

Po zakończeniu procesu znakowania laserowego kamera przeprowadza kontrolę i klasyfikację naniesionego kodu Datamatrix, kabina i głowica przemieszczają się na inne stanowiska, a cykl można rozpocząć od nowa.

Podobał Ci się ten artykuł?
Udostępnij to

© Wszelkie prawa zastrzeżone