Znakowanie laserowe na materiałach organicznych

MaterialiOrganici Materiali Organici

Laser CO2 doskonale nadaje się do grawerowania laserowego na materiałach organicznych, takich jak szkło, skóra, drewno i papier, gdzie laser Nd:YAG (np. Fiber) nie gwarantuje optymalnych rezultatów.

Główne zalety tej technologii to niezawodność i produktywność w porównaniu z innymi konwencjonalnymi rozwiązaniami, takimi jak druk atramentowy, które z pewnością wymagają dłuższych procesów i nie zawsze zapewniają dokładny wynik.

Chcesz poznać rozwiązania LASIT dla Twojego sektora?

Poproś o darmową konsultację. Nasz ekspert pozostaje w gotowości, aby odpowiedzieć na Twoje pytania i pomóc Ci w znalezieniu najlepszych rozwiązań odpowiadających Twoim wymaganiom.

Przesyłając ten formularz, akceptujesz naszą politykę prywatności.

   Grawerowanie laserowe na drewnie

   Marcaturalegno-new Materiali Organici

   Grawerowanie laserowe na drewnie wykonuje się poprzez usunięcie części materiału z powierzchni elementu i można je stosować na wszystkich rodzajach drewna: laser CO2 jest najbardziej polecany, aby uzyskać precyzyjny i wyraźny. Ostateczny efekt wizualny w dużym stopniu zależy od rodzaju znakowanego drewna, jego grubości oraz zawartości żywicy.

    

   Oczywiście na drewnie klonowym oznaczenie będzie jaśniejsze, a na drewnie wiśniowym znacznie ciemniejsze. Ze względu na to, że drewno to materiał wykorzystywany do realizacji wielu elementów, zwłaszcza w przypadku spersonalizowanych produktów w handlu detalicznym, grawerowanie laserowe może mieć wiele zastosowań, na przykład do pamiątek, zabawek, upominków i elementów wystroju.

   Znakowanie laserowe na szkle

   marcaturavetro-new Materiali Organici

   Podczas znakowania laserowego na szkle znakowana jest tylko powierzchnia przedmiotu. Dobre źródło lasera i oś obrotowa umożliwiają łatwe i niezwykle dokładne nanoszenie fotografii, a także tekstów i logo.

    

   Zastosowanie to jest zwykle wykorzystywane w branży gastronomicznej, a także wyposażenia wnętrz i również do nanoszenia logo marek. W przypadku wytwórni win i ogólnie napojów alkoholowych znakowanie odgrywa szczególną rolę w natychmiastowym rozpoznawaniu marki.

   Grawerowanie laserowe na skórze

   incisione-cuoio-new-1 Materiali Organici

   Skóra ze względu na swoją wytrzymałość i kontrast chromatyczny jest odpowiednim materiałem do grawerowania laserowego zarówno w przypadku skór naturalnych, jak i wielu rodzajów skór syntetycznych. Grawerowanie w tym przypadku wykonuje się przez spalenie, co pozwala na naniesienie dowolnego projektu i zdobienia.

    

   Po wykonaniu grawerunku można również przejść do wycinania laserowego krawędzi, które dzięki dokładności lasera jest zawsze najwyższej jakości. Skóra głównie znajduje zastosowanie w produktach z branży modowej, takich jak bransoletki, buty, torby, portfele i okładki książek.

   Skonfiguruj marker

   W 5 krokach zdobadz odpowiednia broszure urzadzenia, które najbardziej odpowiada Twoim wymaganiom