FlyGear
Automatyczne znakowanie na stożkowych kołach zębatych

Thumbs-FlyGear FlyGear: Automatyczne znakowanie na stożkowych kołach zębatych

FlyGear to maszyna do grawerowania laserowego wykonana do automatycznego znakowania stożkowych kół zębatych. Wyposażona jest w układ osi XYZ typu gantry o skoku 800x600x250mm oraz w napędzaną silnikiem głowicę obrotową. Maszyna laserowa jest również wyposażona w dwie stacje załadunku i rozładunku, umieszczone po prawej i lewej stronie, aby umożliwić wyjątkowo ergonomiczny załadunek i rozładunek na dwóch wózkach silnikowych z mechanizmem zębatkowym. Dzięki temu możliwa jest praca na dwóch stanowiskach w całkowicie niezależny sposób.

Zarówno szafa elektryczna, jak i miejsce na komputer są klimatyzowane. Laserowy grawer został również wyposażony w wygodne przednie drzwi, przesuwane ręcznie, aby zapewnić możliwość ustawienia i kontroli.

Operator, chroniony przez bariery boczne, ładuje części, wybiera odpowiedni program i rozpoczyna cykl znakowania laserowego. W tym momencie zmotoryzowany wózek przesuwa się przez drzwi pneumatyczne wewnątrz komory grawerowania laserowego, gdzie dzięki ruchowi samego lasera i obrotowi skanu możliwe jest automatyczne oznaczenie zarówno wału, jak i korony na jego górze. Pod koniec cyklu otwierają się drugie drzwi pneumatyczne, umożliwiając wysunięcie wózka i wyjęcie części.

incisori-laser-marcatura-incisione-incisore-macchina-marcatrice-marcatore-lasit-flygear-6 FlyGear: Automatyczne znakowanie na stożkowych kołach zębatych

Podobał Ci się ten artykuł?
Udostępnij to

Powiązane artykuły

Świat laserów stale się rozwija.

Nie przegap najnowszych wiadomości ze swojej branży.

Skonfiguruj marker