Znakowanie laserowe do zastosowań Day&Night

Marcatura-ned1 Znakowanie laserowe do zastosowań Day&Night

Day&Night to podświetlane elementy elektroniczne, na którym za pomocą znakowania laserowego umieszczane jest określone logo lub symbol: są one szeroko stosowane w branży motoryzacyjnej, w lotnictwie i kosmonautyce oraz branży AGDNajczęstszym przykładem są przyciski w samochodzie, w przypadku których rozwiązanie Day&Night w dużej mierze zastąpiło formowanie dwuskładnikowe, które jest droższe, mniej elastyczne i nieprecyzyjne.

Technologia znakowania laserowego typu Day&Night wykorzystuje skoncentrowaną wiązkę lasera do usuwania jednej lub więcej warstw farby, aż do uzyskania pożądanego koloru, a przezroczysta powierzchnia podświetla się, pokazując symbol przycisku lub danej części. Proces ten nazywa się ablacją selektywną.

W przypadku tego typu zastosowań konieczne jest, aby wiązka lasera nie pozostawała zbyt długo w kontakcie z materiałem, aby go nie spalić i jednocześnie na tyle długo, żeby usunąć warstwy farby. To właśnie z tego powodu najlepsze lasery to lasery o bardzo krótkich impulsach (od 2 do 10 ns) i bardzo wysokich szczytach mocy.

W LASIT stosujemy laser diodowy, FlyAir.

visione-ned Znakowanie laserowe do zastosowań Day&Night

Chcesz poznać rozwiązania LASIT dla Twojego sektora?

Poproś o darmową konsultację. Nasz ekspert pozostaje w gotowości, aby odpowiedzieć na Twoje pytania i pomóc Ci w znalezieniu najlepszych rozwiązań odpowiadających Twoim wymaganiom.

Przesyłając ten formularz, akceptujesz naszą politykę prywatności.

Główne wymagania

Przedsiębiorstwa, które zwykle zajmują się wytwarzaniem produktów z zastosowaniem technologii Day&Night, wymagają bardzo dużej precyzji maszyn do znakowania laserowego (ponieważ kawałki są bardzo małe) i właśnie z tego powodu opracowaliśmy system wizyjny umożliwiający uchwycenie elementu za pomocą fotografii i wykonanie jego automatycznego centrowania. Pod koniec procesu, przy użyciu tej samej kamery, wykonywana jest kontrola położenia i jakości oznakowania. Dla naszych klientów ważne jest, aby szczegóły były wyraźne i niezwykle precyzyjne, dlatego zbadaliśmy określone algorytmy w celu uniknięcia błędów takich, jak spalenizna. Wydajność to drugie w kolejności wymaganie naszych klientów, jest ono bezpośrednio związane z rozmiarem części i ich opłacalnością. Dlatego wiele razy wykonaliśmy maszyny do znakowania laserowego ze stołem obrotowym, takie jak RotoTower i RotoMark X, które wykonują znakowanie w trakcie działania maszyny, znacznie skracając czas cyklu.

Podobał Ci się ten artykuł?
Udostępnij to

Powiązane artykuły

Świat laserów stale się rozwija.

Nie przegap najnowszych wiadomości ze swojej branży.

Skonfiguruj marker

W 5 krokach zdobadz odpowiednia broszure urzadzenia, które najbardziej odpowiada Twoim wymaganiom