Fly UV
Wysoki kontrast na delikatnych materiałach

Powermark-uv-Laser-Thumbs1 FlyUV

Ultrafioletowy laser znakujący Fly UV jest w stanie wykonać oznaczenia o wysokim kontraście na bardzo delikatnych materiałach. Fly UV barwi powierzchnię produktu w procesie fotochemicznym, wytwarzając niewielkie ciepło podczas znakowania, aby nie uszkodzić przedmiotu.

Typowy czas trwania impulsu równy 20 ns i średnica promienia wynosząca 10 µm pozwala FlyUV zapewnić optymalne wyniki w tak różnorodnych zastosowaniach jak węże przezroczyste lub kolorowe, tworzywa sztuczne do inwazyjnych zastosowań medycznych oraz ognioodporne części plastikowe do obudów do urządzeń elektronicznych lub szklanych. Laser ten stanowi idealne rozwiązanie w sektorze medycznym (przy jego użyciu cewniki i pompy insulinowe można trwale oznaczać w sposób odporny na sterylizację), a także w przypadku elementów szklanych, które można oznaczyć znakiem wodnym. Ta znakowarka – jak wszystkie znakowarki laserowe LASIT – można zintegrować z linią zgodnie z protokołami komunikacyjnymi Profibus, Profinet i Ethernet/IP.

Wszystkie nasze znakowarki laserowe są zgodne z koncepcją Przemysłu 4.0. Bez dodatkowych kosztów LASIT zapewnia ogół niezbędnych materiałów technicznych i instrukcji potrzebnych do podłączenia lasera do systemu fabrycznego. LASIT może dokonać wysyłki powyższego produktu w ciągu 48 godzin.

FlyUV Picosecondo

FlyUV Picosecondo od LASIT jest małym, łatwym do zintegrowania laserem o wysokiej wydajności. Jego ultrakrótka plamka i czas trwania impulsu równy 500 ps zapewniają wysokokontrastowe znakowanie nawet tam, gdzie nie docierają konwencjonalne lasery UV.

Pobierz broszurę i poproś o bezpłatną konsultację

Nasz ekspert pozostaje w gotowości, aby odpowiedzieć na Twoje pytania i pomóc Ci w znalezieniu najlepszych rozwiązań odpowiadających Twoim wymaganiom.
Przesyłając ten formularz, akceptujesz naszą politykę prywatności.
campione-fiber-uv FlyUV
Korzyści i zastosowania Powermark FlyUV

Powermark FlyUV o długości fali wynoszącej 350 nm jest idealnym rozwiązaniem w znakowaniu delikatnych elementów.

Powermark FlyUV znajduje zastosowanie w licznych sektorach i na różnych materiałach, spełniając wymagania funkcjonalne i estetyczne.

Powermark FlyUV: sposoby użycia

Tryb pracy
samodzielnej

W powyższym trybie laser pracuje bez komputera sterującego, dzięki czemu możliwa jest integracja z liniami produkcyjnymi, w obrębie których przestrzeń jest bardzo ograniczona. Nie zachodzi potrzeba stosowania interfejsu operatora, a czas instalacji jest znacznie krótszy.

Tryb zarządzania kilkoma laserami za pomocą jednego komputera

W zautomatyzowanym środowisku alternatywą dla FlyCAD jest oprogramowanie FlyPowermark z w pełni konfigurowalnym interfejsem operatora. Możemy zarządzać różnymi trybami wprowadzania danych, na przykład dostępem do systemu fabrycznego firmy (bazą danych, usługami internetowymi, protokołami TCP/IP). Ponadto potencjał zarządzania nieskończoną liczbą laserów umożliwia zaprojektowanie aplikacji do jednoczesnego sterowania ogółem laserów przy linii.

Przykłady znakowania

sistema-TTL FlyUV
Kamera do odczytu i oceny kodów DataMatrix
Oprócz bocznego systemu wizyjnego LASIT wyposaża swoje znakowarki laserowe w system wizyjny TTL. Jest to system wizyjny zintegrowany bezpośrednio z głowicą skanującą lasera, który doskonale sprawdza się podczas walidacji kodów DataMatrix (odczytu i oceny) bez potrzeby przemieszczania lasera lub kamery. Jest to możliwe dzięki światłu, które odbijając się od obrabianego przedmiotu, kierowane jest na wykrywacz kamery dokładnie tą samą drogą, co wiązka laserowa. Zintegrowany oświetlacz kołowy zapewnia dobrą widoczność całości oglądanej strefy, umożliwiając przy tym regulację natężenia światła. Omawiając bardziej szczegółowo walidację kodów DMC możemy mieć do czynienia z 2 możliwymi scenariuszami:
Dane techniczne

Długość fali

350nm

Średnica promienia

10 µm

Czas trwania impulsu

Zależna od ogniskowej

Powierzchnia znakowania

Do 290x290mm, w zależności od obiektywu

Wejście/wyjście

Standardowe porty wejścia/wyjścia – Niestandardowy interfejs

Metoda chłodzenia

Powietrze

Waga szuflady

21 kg

Waga lasera i skanera

9 kg

Protokoły komunikacyjne

Profinet, Profibus, Ethernet, RS232

Dostępne uprawnienia

1, 5, 8 W

Dostępne ogniskowe
Ognisko Odległość znakowania (mm) Obszar znakowani (mm)
EFL 100 150 ± 10 87 (61x61)
EFL 160 225 ± 10 140 (100x100)
EFL 254 325 ± 10 220 (150x150
EFL 330 395 ± 10 290 (205x205)
EFL 420 500 ± 10 424 (300x300)