Fly UV
Wysoki kontrast na delikatnych materiałach

Powermark-uv-Laser-Thumbs1-1 FlyUV

Ultrafioletowy laser znakujący Fly UV jest w stanie wykonać oznaczenia o wysokim kontraście na bardzo delikatnych materiałach. Fly UV barwi powierzchnię produktu w procesie fotochemicznym, wytwarzając niewielkie ciepło podczas znakowania, aby nie uszkodzić przedmiotu.

Typowy czas trwania impulsu równy 20 ns i średnica promienia wynosząca 10 µm pozwala FlyUV zapewnić optymalne wyniki w tak różnorodnych zastosowaniach jak węże przezroczyste lub kolorowe, tworzywa sztuczne do inwazyjnych zastosowań medycznych oraz ognioodporne części plastikowe do obudów do urządzeń elektronicznych lub szklanych. Laser ten stanowi idealne rozwiązanie w sektorze medycznym (przy jego użyciu cewniki i pompy insulinowe można trwale oznaczać w sposób odporny na sterylizację), a także w przypadku elementów szklanych, które można oznaczyć znakiem wodnym. Ta znakowarka – jak wszystkie znakowarki laserowe LASIT – można zintegrować z linią zgodnie z protokołami komunikacyjnymi Profibus, Profinet i Ethernet/IP.

 

Wszystkie nasze znakowarki laserowe są zgodne z koncepcją Przemysłu 4.0. Bez dodatkowych kosztów LASIT zapewnia ogół niezbędnych materiałów technicznych i instrukcji potrzebnych do podłączenia lasera do systemu fabrycznego. LASIT może dokonać wysyłki powyższego produktu w ciągu 48 godzin.

FlyUV Picosecondo

FlyUV Picosecondo od LASIT jest małym, łatwym do zintegrowania laserem o wysokiej wydajności. Jego ultrakrótka plamka i czas trwania impulsu równy 500 ps zapewniają wysokokontrastowe znakowanie nawet tam, gdzie nie docierają konwencjonalne lasery UV.

Chcesz poznać rozwiązania LASIT dla Twojego sektora?

Poproś o darmową konsultację. Nasz ekspert pozostaje w gotowości, aby odpowiedzieć na Twoje pytania i pomóc Ci w znalezieniu najlepszych rozwiązań odpowiadających Twoim wymaganiom.

Przesyłając ten formularz, akceptujesz naszą politykę prywatności.
   campione-fiber-uv FlyUV
   Korzyści i zastosowania Powermark FlyUV

   Powermark FlyUV o długości fali wynoszącej 350 nm jest idealnym rozwiązaniem w znakowaniu delikatnych elementów.

   Powermark FlyUV znajduje zastosowanie w licznych sektorach i na różnych materiałach, spełniając wymagania funkcjonalne i estetyczne.

   Powermark FlyUV: sposoby użycia

   Tryb pracy
   samodzielnej

   W powyższym trybie laser pracuje bez komputera sterującego, dzięki czemu możliwa jest integracja z liniami produkcyjnymi, w obrębie których przestrzeń jest bardzo ograniczona. 

    

   Nie zachodzi potrzeba stosowania interfejsu operatora, a czas instalacji jest znacznie krótszy.

   Tryb zarządzania kilkoma laserami za pomocą jednego komputera

   W zautomatyzowanym środowisku alternatywą dla FlyCAD jest oprogramowanie FlyPowermark z w pełni konfigurowalnym interfejsem operatora. Możemy zarządzać różnymi trybami wprowadzania danych, na przykład dostępem do systemu fabrycznego firmy (bazą danych, usługami internetowymi, protokołami TCP/IP). Ponadto potencjał zarządzania nieskończoną liczbą laserów umożliwia zaprojektowanie aplikacji do jednoczesnego sterowania ogółem laserów przy linii.

   Przykłady znakowania

   sistema-TTL FlyUV
   Kamera do odczytu i oceny kodów DataMatrix

   Oprócz bocznego systemu wizyjnego LASIT wyposaża swoje znakowarki laserowe w system wizyjny TTL. Jest to system wizyjny zintegrowany bezpośrednio z głowicą skanującą lasera, który doskonale sprawdza się podczas walidacji kodów DataMatrix (odczytu i oceny) bez potrzeby przemieszczania lasera lub kamery.

   Jest to możliwe dzięki światłu, które odbijając się od obrabianego przedmiotu, kierowane jest na wykrywacz kamery dokładnie tą samą drogą, co wiązka laserowa.

   Zintegrowany oświetlacz kołowy zapewnia dobrą widoczność całości oglądanej strefy, umożliwiając przy tym regulację natężenia światła.

   Omawiając bardziej szczegółowo walidację kodów DMC możemy mieć do czynienia z 2 możliwymi scenariuszami:

   Dane techniczne

   Długość fali

   350 nm

   Średnica promienia

   10 µm

   Czas trwania impulsu

   Zależna od ogniskowej

   Powierzchnia znakowania

   Zależna od ogniskowej

   Wejście/wyjście

   Standardowe porty wejścia/wyjścia – Niestandardowy interfejs

   Metoda chłodzenia

   Powietrze

   Waga szuflady

   21 kg

   Waga lasera i skanera

   9 kg

   Protokoły komunikacyjne

   Profinet, Profibus, Ethernet, RS232

   Dostępne uprawnienia

   1, 3, 4, 5, 6, 8 W

   Dostępne ogniskowe
   Ogniskowe
   Odległość znakowania (mm)
   Obszar znakowania (mm)

   EFL 100

   150 ± 10

   □ 87 (61x61)

   EFL 254

   325 ± 10

   □ 220 (150x150)

   Skonfiguruj marker