FlyPico: idealny laser do czarnych i niewyczuwalnych oznaczeń

Powermark-1 FlyPico

Laser Powermark FlyPico to laser o źródle światłowodowym, który wyróżnia się bardzo wysokimi standardami jakości w znakowaniu czarnym i niewyczuwalnym w dotyku. Stanowi on również pierwszy wybór w zastosowaniach, w których oznakowany produkt jest poddawany dalszym obróbkom, takim jak cykle pasywacji cytrynianem lub azotem. Branże, w których laser ten znajduje zastosowanie to sektor medyczny, AGD (artykułów gospodarstwa domowego) i jubilerski.

 Laser Powermark FlyCO2 do integracji jest solidny i trwały, zdolny do pracy w każdym otoczeniu przemysłowym. Dzięki niej możemy wykonać znakowanie laserowe: kodów 2D, kodów alfanumerycznych, kodów jednowymiarowych i logotypów.

Powermark FlyPico jest w stanie wykonywać bardziej złożone procesy niż konwencjonalny laser podczerwieni, w szczególności w przypadku niewyczuwalnych w dotyku oznaczeń oraz tam, gdzie wymagana jest większa szybkość realizacji. Mniejsza plamka skupia energię w jednym miejscu, co zapewnia poprawę jakości i brak refleksów. Ta ostatnia cecha jest szczególnie przydatna dla producentów wyrobów medycznych.

Ta znakowarka – jak wszystkie znakowarki laserowe LASIT – można zintegrować z linią zgodnie z protokołami komunikacyjnymi Profibus, Profinet i Ethernet/IP.

Wszystkie nasze znakowarki laserowe są zgodne z koncepcją Przemysłu 4.0. Bez dodatkowych kosztów LASIT zapewnia ogół niezbędnych materiałów technicznych i instrukcji potrzebnych do podłączenia lasera do systemu fabrycznego. LASIT może dokonać wysyłki powyższego produktu w ciągu 48 godzin.

Zalety lasera pikosekundowego FlyPico

Chcesz poznać rozwiązania LASIT dla Twojego sektora?

Poproś o darmową konsultację. Nasz ekspert pozostaje w gotowości, aby odpowiedzieć na Twoje pytania i pomóc Ci w znalezieniu najlepszych rozwiązań odpowiadających Twoim wymaganiom.

Przesyłając ten formularz, akceptujesz naszą politykę prywatności.
   Podstawowa charakterystyka
   DANE TECHNICZNE
   ZALETY
   Bardzo krótki czas trwania impulsu (2 ps) pozwalający
   osiągnąć moc szczytową wynoszącą aż 10 MW!
   Rodzaje obróbki, które nie byłyby możliwe przy pomocy
   konwencjonalnego lasera podczerwonego, takie jak np.
   wysokokontrastowe czarne znakowanie i mikroobróbka
   na różnych materiałach.
   Szeroki zakres częstotliwości (od 50 kHz do 2000 kHz,
   podczas gdy zazwyczaj pracujemy przy
   częstotliwościach od 500 kHz do 1000 kHz).

   Większa szybkość realizacji.

   Długość fali równa 1030 nm, nieco mniejsza niż tradycyjna,
   która wynosi 1064 nm.

   Większa kompatybilność z materiałami.

   Wysoka jakość wiązki (M2 = 1,2).

   Mniejsza plamka, a w związku z tym większa gęstość energii.

   Chłodzenie wodą z agregatu chłodniczego.

   Maksymalna stabilność systemu w czasie.

   Campione-Medicale-02 FlyPico

   Dlaczego warto wybrać FlyPico dlq wyrobów medycznych

   Znakowanie laserowe na wyrobach medycznych jest obecnie najpopularniejszą technologią nanoszenia kodów UDI, gdyż cechują ją najwyższe standardy bezpieczeństwa i trwałości spośród pozostałych alternatyw. Ponadto znakowanie laserowe niewątpliwie w większym stopniu redukuje ryzyko błędów oraz umożliwia wykonywanie kodów Datamatrix o niewielkich rozmiarach (0,5×0,5 mm) doskonale czytelnych na szczególnie małych wyrobach.

   Znakowanie laserowe na metalach i tworzywach w zastosowaniach medycznych spełnia wszystkie istotne parametry dotyczące identyfikowalności, takie jak:

   Powermark FlyPico: sposoby użycia

   Tryb pracy
   samodzielnej

   W powyższym trybie laser pracuje bez komputera sterującego, dzięki czemu możliwa jest integracja z liniami produkcyjnymi, w obrębie których przestrzeń jest bardzo ograniczona. 

    

   Nie zachodzi potrzeba stosowania interfejsu operatora, a czas instalacji jest znacznie krótszy.

   Tryb zarządzania kilkoma laserami za pomocą jednego komputera

   W zautomatyzowanym środowisku alternatywą dla FlyCAD jest oprogramowanie FlyPowermark z w pełni konfigurowalnym interfejsem operatora. Możemy zarządzać różnymi trybami wprowadzania danych, na przykład dostępem do systemu fabrycznego firmy (bazą danych, usługami internetowymi, protokołami TCP/IP). Ponadto potencjał zarządzania nieskończoną liczbą laserów umożliwia zaprojektowanie aplikacji do jednoczesnego sterowania ogółem laserów przy linii.

   Przykłady znakowania

   sistema-TTL FlyPico
   Kamera do odczytu i oceny kodów DataMatrix

   Oprócz bocznego systemu wizyjnego LASIT wyposaża swoje znakowarki laserowe w system wizyjny TTL. Jest to system wizyjny zintegrowany bezpośrednio z głowicą skanującą lasera, który doskonale sprawdza się podczas walidacji kodów DataMatrix (odczytu i oceny) bez potrzeby przemieszczania lasera lub kamery.

   Jest to możliwe dzięki światłu, które odbijając się od obrabianego przedmiotu, kierowane jest na wykrywacz kamery dokładnie tą samą drogą, co wiązka laserowa.

   Zintegrowany oświetlacz kołowy zapewnia dobrą widoczność całości oglądanej strefy, umożliwiając przy tym regulację natężenia światła.

   Omawiając bardziej szczegółowo walidację kodów DMC możemy mieć do czynienia z 2 możliwymi scenariuszami:

   3-osiowa głowica do znakowania 3D

   W razie konieczności znakowania na dużych powierzchniach lub na powierzchniach o cylindrycznych lub nieregularnych kształtach system można wyposażyć w 3-osiową głowicę pozwalającą na utrzymanie stałej i wysokiej ostrości.

   Pod względem mechanicznym składa się z liniowego systemu silników, dwóch silników obrotowych X i Y, które przemieszczają wiązkę laserową wzdłuż osi, a także trzeciej osi do ogniskowania: wiązka laserowa przechodzi przez obiektyw wyposażony w ruchomą soczewkę zamontowaną na translatorze liniowym. Praca jest regulowana automatycznie przy użyciu oprogramowania. System ten pozwala również zmieniać punkt skupienia wiązki laserowej bez potrzeby przesuwania go wzdłuż osi Z.

   Ponadto Powermark FiberFly może być wyposażony w system Autofocus pozwalający na automatyczną korektę odległości ogniskowej; jest on wyposażony w czujnik laserowy oraz jest doskonale zintegrowany z oprogramowaniem LASIT.

   testa3assi-1-1 FlyPico
   Dane techniczne

   Długość fali

   1030 nm

   Źródło

   Włókno iterbowe

   Czas trwania impulsu

   2 ps

   Powierzchnia znakowania

   Zależna od ogniskowej

   Wejście/wyjście

   Standardowe porty wejścia/wyjścia – Niestandardowy interfejs

   Metoda chłodzenia

   Woda z agregatu chłodniczego

   Waga szuflady

   17.5 kg

   Waga lasera i skanera

   5.5 kg

   Protokoły komunikacyjne

   Profinet, Profibus, Ethernet, RS232

   Dostępne uprawnienia

   50, 100 W

   Dostępne ogniskowe
   Ogniskowe
   Odległość znakowania (mm)
   Obszar znakowania (mm)

   EFL 100

   150 ± 10

   □ 87 (61x61)

   EFL 160

   225 ± 10

   □ 140 (100x100)

   EFL 254

   325 ± 10

   □ 220 (150x150)

   EFL 330

   395 ± 10

   □ 290 (205x205)

   EFL 420

   500 ± 10

   □ 424 (300x300)

   Skonfiguruj marker