FlyPico: idealny laser do czarnych i niewyczuwalnych oznaczeń

Powermark-1 FlyPico
Laser Powermark FlyPico to laser o źródle światłowodowym, który wyróżnia się bardzo wysokimi standardami jakości w znakowaniu czarnym i niewyczuwalnym w dotyku. Stanowi on również pierwszy wybór w zastosowaniach, w których oznakowany produkt jest poddawany dalszym obróbkom, takim jak cykle pasywacji cytrynianem lub azotem. Branże, w których laser ten znajduje zastosowanie to sektor medyczny, AGD (artykułów gospodarstwa domowego) i jubilerski.  Laser Powermark FlyCO2 do integracji jest solidny i trwały, zdolny do pracy w każdym otoczeniu przemysłowym. Dzięki niej możemy wykonać znakowanie laserowe: kodów 2D, kodów alfanumerycznych, kodów jednowymiarowych i logotypów. Powermark FlyPico jest w stanie wykonywać bardziej złożone procesy niż konwencjonalny laser podczerwieni, w szczególności w przypadku niewyczuwalnych w dotyku oznaczeń oraz tam, gdzie wymagana jest większa szybkość realizacji. Mniejsza plamka skupia energię w jednym miejscu, co zapewnia poprawę jakości i brak refleksów. Ta ostatnia cecha jest szczególnie przydatna dla producentów wyrobów medycznych.

Ta znakowarka – jak wszystkie znakowarki laserowe LASIT – można zintegrować z linią zgodnie z protokołami komunikacyjnymi Profibus, Profinet i Ethernet/IP.

Wszystkie nasze znakowarki laserowe są zgodne z koncepcją Przemysłu 4.0. Bez dodatkowych kosztów LASIT zapewnia ogół niezbędnych materiałów technicznych i instrukcji potrzebnych do podłączenia lasera do systemu fabrycznego. LASIT może dokonać wysyłki powyższego produktu w ciągu 48 godzin.

Zalety lasera pikosekundowego FlyPico

Pobierz broszurę i poproś o bezpłatną konsultację

Nasz ekspert pozostaje w gotowości, aby odpowiedzieć na Twoje pytania i pomóc Ci w znalezieniu najlepszych rozwiązań odpowiadających Twoim wymaganiom.
Przesyłając ten formularz, akceptujesz naszą politykę prywatności.
Caratteristiche principali
Campione-Medicale-02 FlyPico

Dlaczego warto wybrać FlyPico dlq wyrobów medycznych

Znakowanie laserowe na wyrobach medycznych jest obecnie najpopularniejszą technologią nanoszenia kodów UDI, gdyż cechują ją najwyższe standardy bezpieczeństwa i trwałości spośród pozostałych alternatyw. Ponadto znakowanie laserowe niewątpliwie w większym stopniu redukuje ryzyko błędów oraz umożliwia wykonywanie kodów Datamatrix o niewielkich rozmiarach (0,5×0,5 mm) doskonale czytelnych na szczególnie małych wyrobach.

Znakowanie laserowe na metalach i tworzywach w zastosowaniach medycznych spełnia wszystkie istotne parametry dotyczące identyfikowalności, takie jak:

Powermark FlyPico: sposoby użycia

Tryb pracy
samodzielnej

W powyższym trybie laser pracuje bez komputera sterującego, dzięki czemu możliwa jest integracja z liniami produkcyjnymi, w obrębie których przestrzeń jest bardzo ograniczona. Nie zachodzi potrzeba stosowania interfejsu operatora, a czas instalacji jest znacznie krótszy.

Tryb zarządzania kilkoma laserami za pomocą jednego komputera

W zautomatyzowanym środowisku alternatywą dla FlyCAD jest oprogramowanie FlyPowermark z w pełni konfigurowalnym interfejsem operatora. Możemy zarządzać różnymi trybami wprowadzania danych, na przykład dostępem do systemu fabrycznego firmy (bazą danych, usługami internetowymi, protokołami TCP/IP). Ponadto potencjał zarządzania nieskończoną liczbą laserów umożliwia zaprojektowanie aplikacji do jednoczesnego sterowania ogółem laserów przy linii.

Przykłady znakowania

sistema-TTL FlyPico
Kamera do odczytu i oceny kodów DataMatrix
Oprócz bocznego systemu wizyjnego LASIT wyposaża swoje znakowarki laserowe w system wizyjny TTL. Jest to system wizyjny zintegrowany bezpośrednio z głowicą skanującą lasera, który doskonale sprawdza się podczas walidacji kodów DataMatrix (odczytu i oceny) bez potrzeby przemieszczania lasera lub kamery. Jest to możliwe dzięki światłu, które odbijając się od obrabianego przedmiotu, kierowane jest na wykrywacz kamery dokładnie tą samą drogą, co wiązka laserowa. Zintegrowany oświetlacz kołowy zapewnia dobrą widoczność całości oglądanej strefy, umożliwiając przy tym regulację natężenia światła. Omawiając bardziej szczegółowo walidację kodów DMC możemy mieć do czynienia z 2 możliwymi scenariuszami:
3-osiowa głowica do znakowania 3D

W razie konieczności znakowania na dużych powierzchniach lub na powierzchniach o cylindrycznych lub nieregularnych kształtach system można wyposażyć w 3-osiową głowicę pozwalającą na utrzymanie stałej i wysokiej ostrości.

Pod względem mechanicznym składa się z liniowego systemu silników, dwóch silników obrotowych X i Y, które przemieszczają wiązkę laserową wzdłuż osi, a także trzeciej osi do ogniskowania: wiązka laserowa przechodzi przez obiektyw wyposażony w ruchomą soczewkę zamontowaną na translatorze liniowym. Praca jest regulowana automatycznie przy użyciu oprogramowania. System ten pozwala również zmieniać punkt skupienia wiązki laserowej bez potrzeby przesuwania go wzdłuż osi Z.

Ponadto Powermark FiberFly może być wyposażony w system Autofocus pozwalający na automatyczną korektę odległości ogniskowej; jest on wyposażony w czujnik laserowy oraz jest doskonale zintegrowany z oprogramowaniem LASIT.

testa3assi-1-1 FlyPico
Dane techniczne

Długość fali

1030nm

Źródło

Fibra di Itterbio

Czas trwania impulsu

2ps

Powierzchnia znakowania

Zależna od ogniskowej

Wejście/wyjście

Standardowe porty wejścia/wyjścia – Niestandardowy interfejs

Metoda chłodzenia

Woda z agregatu chłodniczego

Waga szuflady

17.5 kg

Waga lasera i skanera

5.5 kg

Protokoły komunikacyjne

Profinet, Profibus, Ethernet, RS232

Dostępne uprawnienia

50, 100 W

Dostępne ogniskowe
Ognisko Odległość znakowania (mm) Obszar znakowani (mm)
EFL 100 150 ± 10 87 (61x61)
EFL 160 225 ± 10 140 (100x100)
EFL 254 325 ± 10 220 (150x150
EFL 330 395 ± 10 290 (205x205)
EFL 420 500 ± 10 424 (300x300)