Fly CO2
System laserowy idealny do tworzyw sztucznych i materiałów naturalnych

PowermarkCO2 FlyCO2

Znakowarka Powermark FlyCO2 jest solidna i trwała, zdolna do pracy w każdym otoczeniu przemysłowym. Dzięki niej możemy wykonać znakowanie laserowe: kodów 2D, kodów alfanumerycznych, kodów jednowymiarowych i logotypów.

FlyCO2 jest markerem laserowym idealnym do tworzyw sztucznych i materiałów naturalnych, takich jak pleksi, papier, drewno, kamienie twarde, tkaniny i marmur. Jest niezwykle wszechstronny i można go zintegrować z dowolną linią produkcyjną, z którym grawerowanie laserowe stanowi połączenie niskich kosztów eksploatacji i wysokiej wydajności. Firma LASIT zaprojektowała go do współpracy z istniejącymi systemami PLC. Dostępna jest zarówno komunikacja poprzez RS232 lub TCP/IP – zgodnie z koncepcją klient/serwer – jak i z wykorzystaniem sygnałów cyfrowych. Znakowarki laserowe CO2 cechuje moc od 10 W do 70 W i są one wyposażone w systemy chłodzenia powietrzem lub wodą. Wzbudzenie atomów gazu wewnątrz źródła odbywa się poprzez częstotliwości radiowe (RF), które określają natężenie przepływu na wyjściu. Funkcja „Podgląd” w oprogramowaniu LASIT umożliwia centrowanie przedmiotu. Jednostka skanująca może być dwuosiowa (Flat Field) lub trzyosiowa (skanowanie wstępne z dynamicznym Z).

Flat Field wykorzystuje parę galwanometrów o dużej prędkości i wysokiej precyzji, wyposażone w sterowniki i elektroniczne urządzenia kontrolne w technologii SMT. Są one zintegrowane w obrębie głowicy, która ponadto jest uszczelniona, aby zapobiec zanieczyszczeniu lusterek.

 

Ta znakowarka – jak wszystkie znakowarki laserowe LASIT – można zintegrować z linią zgodnie z protokołami komunikacyjnymi Profibus, Profinet i Ethernet/IP.

 

Wszystkie nasze znakowarki laserowe są zgodne z koncepcją Przemysłu 4.0. Bez dodatkowych kosztów LASIT zapewnia ogół niezbędnych materiałów technicznych i instrukcji potrzebnych do podłączenia lasera do systemu fabrycznego. LASIT może dokonać wysyłki powyższego produktu w ciągu 48 godzin.

Chcesz poznać rozwiązania LASIT dla Twojego sektora?

Poproś o darmową konsultację. Nasz ekspert pozostaje w gotowości, aby odpowiedzieć na Twoje pytania i pomóc Ci w znalezieniu najlepszych rozwiązań odpowiadających Twoim wymaganiom.

Przesyłając ten formularz, akceptujesz naszą politykę prywatności.

   Powermark FlyCO2: sposoby użycia

   Tryb pracy
   samodzielnej

   W powyższym trybie laser pracuje bez komputera sterującego, dzięki czemu możliwa jest integracja z liniami produkcyjnymi, w obrębie których przestrzeń jest bardzo ograniczona. 

    

   Nie zachodzi potrzeba stosowania interfejsu operatora, a czas instalacji jest znacznie krótszy.

   Tryb zarządzania kilkoma laserami za pomocą jednego komputera

   W zautomatyzowanym środowisku alternatywą dla FlyCAD jest oprogramowanie FlyPowermark z w pełni konfigurowalnym interfejsem operatora. Możemy zarządzać różnymi trybami wprowadzania danych, na przykład dostępem do systemu fabrycznego firmy (bazą danych, usługami internetowymi, protokołami TCP/IP). Ponadto potencjał zarządzania nieskończoną liczbą laserów umożliwia zaprojektowanie aplikacji do jednoczesnego sterowania ogółem laserów przy linii.

   Przykłady znakowania

   sistema-TTL FlyCO2
   Kamera do odczytu i oceny kodów DataMatrix

   Oprócz bocznego systemu wizyjnego LASIT wyposaża swoje znakowarki laserowe w system wizyjny TTL. Jest to system wizyjny zintegrowany bezpośrednio z głowicą skanującą lasera, który doskonale sprawdza się podczas walidacji kodów DataMatrix (odczytu i oceny) bez potrzeby przemieszczania lasera lub kamery.

   Jest to możliwe dzięki światłu, które odbijając się od obrabianego przedmiotu, kierowane jest na wykrywacz kamery dokładnie tą samą drogą, co wiązka laserowa.

   Zintegrowany oświetlacz kołowy zapewnia dobrą widoczność całości oglądanej strefy, umożliwiając przy tym regulację natężenia światła.

   Omawiając bardziej szczegółowo walidację kodów DMC możemy mieć do czynienia z 2 możliwymi scenariuszami:

   3-osiowa głowica do znakowania 3D

   W razie konieczności znakowania na dużych powierzchniach lub na powierzchniach o cylindrycznych lub nieregularnych kształtach system można wyposażyć w 3-osiową głowicę pozwalającą na utrzymanie stałej i wysokiej ostrości.

   Pod względem mechanicznym składa się z liniowego systemu silników, dwóch silników obrotowych X i Y, które przemieszczają wiązkę laserową wzdłuż osi, a także trzeciej osi do ogniskowania: wiązka laserowa przechodzi przez obiektyw wyposażony w ruchomą soczewkę zamontowaną na translatorze liniowym. Praca jest regulowana automatycznie przy użyciu oprogramowania. System ten pozwala również zmieniać punkt skupienia wiązki laserowej bez potrzeby przesuwania go wzdłuż osi Z.

   Ponadto Powermark FlyCO2 może być wyposażony w system Autofocus pozwalający na automatyczną korektę odległości ogniskowej; jest on wyposażony w czujnik laserowy oraz jest doskonale zintegrowany z oprogramowaniem LASIT.

   testa3assi-1-1 FlyCO2
   Dane techniczne

   Długość fali

   10600 nm

   Źródło

   Gaz CO2

   Wejście/wyjście

   Standardowe porty wejścia/wyjścia – Niestandardowy interfejs

   Metoda chłodzenia

   Powietrze – W woda

   Protokoły komunikacyjne

   Profinet, Profibus, Ethernet, RS232

   Dostępne uprawnienia

   10, 30, 70, 120, 300, 500 W

   Dostępne ogniskowe
   Ogniskowe
   Odległość znakowania (mm)
   Obszar znakowania (mm)

   EFL 100

   150 ± 10

   □ 87 (61x61)

   EFL 160

   225 ± 10

   □ 140 (100x100)

   EFL 254

   325 ± 10

   □ 220 (150x150)

   Skonfiguruj marker