FiberFly
Laser z aktywnym włóknem

Powermark-1 Fiberfly

Znakowarka laserowa FiberFly korzysta z najbardziej innowacyjnej technologii światłowodów aktywnych z domieszką iterbu i jest idealnym rozwiązaniem w przypadku znakowania precyzyjnegomikroobróbki oraz cięcia metali i niektórych tworzyw sztucznych. Do znakowania tworzyw sztucznych polecamy lasery MOPA, zielone lub UV (dla tych najdelikatniejszych).

 

 Marker Powermark Fiberfly do integracji jest solidna i trwała, zdolna do pracy w każdym otoczeniu przemysłowym. Dzięki niej możemy wykonać znakowanie laserowe: kodów 2D, kodów alfanumerycznych, kodów jednowymiarowych i logotypów.

Żywotność lasera światłowodowego wynosi ponad 100 000 godzin znakowania, a autonomia pracy sprawia, że można nim w bardzo łatwo sposób sterować przy użyciu PLC.

 

Jego wymiary (w formacie szafy rack) stanowią kolejną ważną zaletę dla tych, którzy potrzebują stosować tego rodzaju laser przy linii produkcyjnej lub w komórce robotycznej.

Ta znakowarka – jak wszystkie znakowarki laserowe LASIT – można zintegrować z linią zgodnie z protokołami komunikacyjnymi Profibus, Profinet i Ethernet/IP.

Aby zagwarantować ochronę przed przepięciami lub mikroprzerwami, każdy marker FiberFly posiada system filtrowania zakłóceń, natomiast elastyczna rura ze stali nierdzewnej osłania i prowadzi kable połączeniowe. Światłowód z kolei chroni dodatkowa osłona stalowa, aby działał w bezpieczny sposób, zapobiegając zakłóceniom elektromagnetycznym i wyładowaniom elektrostatycznym.

 

Wszystkie nasze znakowarki laserowe są zgodne z koncepcją Przemysłu 4.0. Bez dodatkowych kosztów LASIT zapewnia ogół niezbędnych materiałów technicznych i instrukcji potrzebnych do podłączenia lasera do systemu fabrycznego. LASIT może dokonać wysyłki powyższego produktu w ciągu 48 godzin.

Automotive-Sample02 Fiberfly
Acciao-03 Fiberfly
Sample-Tag1 Fiberfly

Pobierz katalog tego produktu i poproś o darmową konsultację

Nasz ekspert pozostaje w gotowości, aby odpowiedzieć na Twoje pytania i pomóc Ci w znalezieniu najlepszych rozwiązań odpowiadających Twoim wymaganiom.

Przesyłając ten formularz, akceptujesz naszą politykę prywatności.

   Powermark FiberFly: sposoby użycia

   Tryb pracy
   samodzielnej

   W powyższym trybie laser pracuje bez komputera sterującego, dzięki czemu możliwa jest integracja z liniami produkcyjnymi, w obrębie których przestrzeń jest bardzo ograniczona. 

    

   Nie zachodzi potrzeba stosowania interfejsu operatora, a czas instalacji jest znacznie krótszy.

   Tryb zarządzania kilkoma laserami za pomocą jednego komputera

   W zautomatyzowanym środowisku alternatywą dla FlyCAD jest oprogramowanie FlyPowermark z w pełni konfigurowalnym interfejsem operatora. Możemy zarządzać różnymi trybami wprowadzania danych, na przykład dostępem do systemu fabrycznego firmy (bazą danych, usługami internetowymi, protokołami TCP/IP). Ponadto potencjał zarządzania nieskończoną liczbą laserów umożliwia zaprojektowanie aplikacji do jednoczesnego sterowania ogółem laserów przy linii.

   Znakowanie metali

   Laser ten jest najczęściej stosowany w znakowaniu laserowym metali. Najlepszy efekt uzyskuje się na: aluminium, stali, stali nierdzewnej i tytanie. Znakowanie jest nieusuwalne, precyzyjne i o wysokim kontraście.

   Znakowanie laserowe
   na narzędziach
   Grawerowanie laserowe na elementach odlewanych ciśnieniowo
   Grawerowanie laserowe w branży hydraulicznej
   sistema-TTL Fiberfly
   Kamera do odczytu i oceny kodów DataMatrix

   Oprócz bocznego systemu wizyjnego LASIT wyposaża swoje znakowarki laserowe w system wizyjny TTL. Jest to system wizyjny zintegrowany bezpośrednio z głowicą skanującą lasera, który doskonale sprawdza się podczas walidacji kodów DataMatrix (odczytu i oceny) bez potrzeby przemieszczania lasera lub kamery.

   Jest to możliwe dzięki światłu, które odbijając się od obrabianego przedmiotu, kierowane jest na wykrywacz kamery dokładnie tą samą drogą, co wiązka laserowa.

   Zintegrowany oświetlacz kołowy zapewnia dobrą widoczność całości oglądanej strefy, umożliwiając przy tym regulację natężenia światła.

   Omawiając bardziej szczegółowo walidację kodów DMC możemy mieć do czynienia z 2 możliwymi scenariuszami:

   3-osiowa głowica do znakowania 3D

   W razie konieczności znakowania na dużych powierzchniach lub na powierzchniach o cylindrycznych lub nieregularnych kształtach system można wyposażyć w 3-osiową głowicę pozwalającą na utrzymanie stałej i wysokiej ostrości.

   Pod względem mechanicznym składa się z liniowego systemu silników, dwóch silników obrotowych X i Y, które przemieszczają wiązkę laserową wzdłuż osi, a także trzeciej osi do ogniskowania: wiązka laserowa przechodzi przez obiektyw wyposażony w ruchomą soczewkę zamontowaną na translatorze liniowym. Praca jest regulowana automatycznie przy użyciu oprogramowania. System ten pozwala również zmieniać punkt skupienia wiązki laserowej bez potrzeby przesuwania go wzdłuż osi Z.

   Ponadto Powermark FiberFly może być wyposażony w system Autofocus pozwalający na automatyczną korektę odległości ogniskowej; jest on wyposażony w czujnik laserowy oraz jest doskonale zintegrowany z oprogramowaniem LASIT.

   testa3assi-1-1 Fiberfly
   Dane techniczne

   Długość fali

   1064 nm

   Źródło

   Włókno iterbowe

   Częstotliwość

   Do 5 MHz

   Powierzchnia znakowania

   Zależna od ogniskowej

   Wejście/wyjście

   Standardowe porty wejścia/wyjścia – Niestandardowy interfejs

   Metoda chłodzenia

   Powietrze lub woda

   Waga szuflady

   17.5 kg

   Waga lasera i skanera

   5.5 kg

   Protokoły komunikacyjne

   Profinet, Profibus, Ethernet, RS232

   Dostępne uprawnienia

   20, 30, 50, 

   100, 200 W

   Dostępne ogniskowe
   Ogniskowe
   Odległość znakowania (mm)
   Obszar znakowania (mm)

   EFL 100

   150 ± 10

   □ 87 (61x61)

   EFL 160

   225 ± 10

   □ 140 (100x100)

   EFL 254

   325 ± 10

   □ 220 (150x150)

   EFL 330

   395 ± 10

   □ 290 (205x205)

   EFL 420

   500 ± 10

   □ 424 (300x300)

   Skonfiguruj marker