Laser MOPA
Doskonały kontrast na tworzywach sztucznych i metalach

Powermark-1 Mopa

Znakowarka laserowa FlyMOPA korzysta z najbardziej innowacyjnej technologii światłowodów i jest idealnym rozwiązaniem w przypadku znakowania precyzyjnegomikroobróbki oraz cięcia metali i niektórych tworzyw sztucznych. W szczególności laser MOPA nadaje się do wykonywania kolorowych oznaczeń na metalu oraz oznaczeń tworzyw sztucznych, unikając przy tym przypaleń.

 

 Marker Powermark FlyMOPA do integracji jest solidna i trwała, zdolna do pracy w każdym otoczeniu przemysłowym. Dzięki niej możemy wykonać znakowanie laserowe: kodów 2D, kodów alfanumerycznych, kodów jednowymiarowych i logotypów.

 

Żywotność lasera światłowodowego wynosi ponad 100 000 godzin znakowania, a autonomia pracy sprawia, że można nim w bardzo łatwo sposób sterować przy użyciu PLC.

Jego wymiary (w formacie szafy rack) stanowią kolejną ważną zaletę dla tych, którzy potrzebują stosować tego rodzaju laser przy linii produkcyjnej lub w komórce robotycznej.

Ta znakowarka – jak wszystkie znakowarki laserowe LASIT – można zintegrować z linią zgodnie z protokołami komunikacyjnymi Profibus, Profinet i Ethernet/IP.

Aby zagwarantować ochronę przed przepięciami lub mikroprzerwami, każdy marker FlyMOPA posiada system filtrowania zakłóceń, natomiast elastyczna rura ze stali nierdzewnej osłania i prowadzi kable połączeniowe. Światłowód z kolei chroni dodatkowa osłona stalowa, aby działał w bezpieczny sposób, zapobiegając zakłóceniom elektromagnetycznym i wyładowaniom elektrostatycznym.

 

Wszystkie nasze znakowarki laserowe są zgodne z koncepcją Przemysłu 4.0. Bez dodatkowych kosztów LASIT zapewnia ogół niezbędnych materiałów technicznych i instrukcji potrzebnych do podłączenia lasera do systemu fabrycznego. LASIT może dokonać wysyłki powyższego produktu w ciągu 48 godzin.

Alluminio-03 Mopa
annealing-1024x746 Mopa
campione-mopa-04 Mopa
campione-elettrico-1 Mopa
MOPA-Campione3 Mopa

Pobierz katalog tego produktu i poproś o darmową konsultację

Nasz ekspert pozostaje w gotowości, aby odpowiedzieć na Twoje pytania i pomóc Ci w znalezieniu najlepszych rozwiązań odpowiadających Twoim wymaganiom.

Przesyłając ten formularz, akceptujesz naszą politykę prywatności.
   MOPA-DIFFERENZA-FIBRA Mopa

   Różnice pomiędzy FlyMOPA a FiberFly

   Laser zazwyczaj emituje impulsy stałe: w standardowym laserze światłowodowym czas trwania impulsu wynosi około 120 ns, natomiast częstotliwość impulsu waha się od 20 do 100 kHz.

    

   Z kolei w przypadku MOPA czas trwania impulsu jest zmienny i można go ustawić w zakresie od 4 do 200 ns, przy częstotliwości od 20 kHz do 1 MHz. 

    

   Krótki impuls jest szczególnie przydatny do znakowania na tworzywach sztucznych, ponieważ pozwala on uniknąć spalenia materiału wskutek braku bezpośredniego kontaktu.

   Zalety FlyMOPA
   METALE
   TWORZYWA SZTUCZNE

   Znakowanie kolorowe

   Wysoki kontrast

   Czarne oznakowanie na
   anodyzowanym aluminium

   Wyższa jednorodność

   Mniejsza korozja wskutek
   ograniczonego dopływu ciepła
   podczas wyżarzania oznaczeń

   Brak przypaleń

   Mniej śladów po
   przypaleniu na
   krawędziach grawerowania

   Mniejsza ilość piany

   Powermark FiberFly: sposoby użycia

   Tryb pracy
   samodzielnej

   W powyższym trybie laser pracuje bez komputera sterującego, dzięki czemu możliwa jest integracja z liniami produkcyjnymi, w obrębie których przestrzeń jest bardzo ograniczona. 

    

   Nie zachodzi potrzeba stosowania interfejsu operatora, a czas instalacji jest znacznie krótszy.

   Tryb zarządzania kilkoma laserami za pomocą jednego komputera

   W zautomatyzowanym środowisku alternatywą dla FlyCAD jest oprogramowanie FlyPowermark z w pełni konfigurowalnym interfejsem operatora. Możemy zarządzać różnymi trybami wprowadzania danych, na przykład dostępem do systemu fabrycznego firmy (bazą danych, usługami internetowymi, protokołami TCP/IP). Ponadto potencjał zarządzania nieskończoną liczbą laserów umożliwia zaprojektowanie aplikacji do jednoczesnego sterowania ogółem laserów przy linii.

   Znakowanie metali

   Grawerowanie laserowe w branży hydraulicznej
   Znakowanie na
   frontach pralek
   Kolorowe
   oznakowanie
   sistema-TTL Mopa
   Kamera do odczytu i oceny kodów DataMatrix

   Oprócz bocznego systemu wizyjnego LASIT wyposaża swoje znakowarki laserowe w system wizyjny TTL. Jest to system wizyjny zintegrowany bezpośrednio z głowicą skanującą lasera, który doskonale sprawdza się podczas walidacji kodów DataMatrix (odczytu i oceny) bez potrzeby przemieszczania lasera lub kamery.

   Jest to możliwe dzięki światłu, które odbijając się od obrabianego przedmiotu, kierowane jest na wykrywacz kamery dokładnie tą samą drogą, co wiązka laserowa.

   Zintegrowany oświetlacz kołowy zapewnia dobrą widoczność całości oglądanej strefy, umożliwiając przy tym regulację natężenia światła.

   Omawiając bardziej szczegółowo walidację kodów DMC możemy mieć do czynienia z 2 możliwymi scenariuszami:

   3-osiowa głowica do znakowania 3D

   W razie konieczności znakowania na dużych powierzchniach lub na powierzchniach o cylindrycznych lub nieregularnych kształtach system można wyposażyć w 3-osiową głowicę pozwalającą na utrzymanie stałej i wysokiej ostrości.

   Pod względem mechanicznym składa się z liniowego systemu silników, dwóch silników obrotowych X i Y, które przemieszczają wiązkę laserową wzdłuż osi, a także trzeciej osi do ogniskowania: wiązka laserowa przechodzi przez obiektyw wyposażony w ruchomą soczewkę zamontowaną na translatorze liniowym. Praca jest regulowana automatycznie przy użyciu oprogramowania. System ten pozwala również zmieniać punkt skupienia wiązki laserowej bez potrzeby przesuwania go wzdłuż osi Z.

   Ponadto Powermark FlyMOPA może być wyposażony w system Autofocus pozwalający na automatyczną korektę odległości ogniskowej; jest on wyposażony w czujnik laserowy oraz jest doskonale zintegrowany z oprogramowaniem LASIT.

   testa3assi-1-1 Mopa
   Dane techniczne

   Długość fali

   1064 nm

   Źródło

   Włókno iterbowe

   Czas trwania impulsu

   Zmienny od 4 do 200 ns

   Powierzchnia znakowania

   Zależna od ogniskowej

   Wejście/wyjście

   Standardowe porty wejścia/wyjścia – Niestandardowy interfejs

   Metoda chłodzenia

   Powietrze

   Waga szuflady

   17.5 kg

   Waga lasera i skanera

   5.5 kg

   Protokoły komunikacyjne

   Profinet, Profibus, Ethernet, RS232

   Dostępne uprawnienia

   20, 30, 50 W

   Dostępne ogniskowe
   Ogniskowe
   Odległość znakowania (mm)
   Obszar znakowania (mm)

   EFL 100

   150 ± 10

   □ 87 (61x61)

   EFL 160

   225 ± 10

   □ 140 (100x100)

   EFL 254

   325 ± 10

   □ 220 (150x150)

   EFL 330

   395 ± 10

   □ 290 (205x205)

   EFL 420

   500 ± 10

   □ 424 (300x300)

   Skonfiguruj marker

   W 5 krokach zdobadz odpowiednia broszure urzadzenia, które najbardziej odpowiada Twoim wymaganiom