Laser MOPA
Doskonały kontrast na tworzywach sztucznych i metalach

Dzięki laserowi MOPA możliwe jest znakowanie tworzyw sztucznych i uzyskanie czytelnych wyników oraz dużego kontrastu, a także wykonanie czarnego znakowania na aluminium (anodowanym) i odtworzenie kolorów na stali. Ponadto laser MOPA umożliwia tworzenie oznaczeń o jakości równoważnej z jakością lasera światłowodowego, ale o wiele szybciej.

Główne funkcje

NIEZAWODNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO

W przypadku lasera MOPA czas trwania impulsu można ustawić na ustalone wartości wynoszące od 4 do 200 ns. Jest to jeden z najbardziej elastycznych laserów dostępnych na rynku i może być wykorzystywany do wielu zastosowań. Jeśli chodzi o czas trwania impulsu to może symulować właściwości tradycyjnych laserów światłowodowych (stosunkowo długie impulsy) oraz klasycznych laserów na ciele stałym (stosunkowo krótkie impulsy), takich jak Nd:YAG lub Nd:YVO4 (wanadan).

DŁUGOŚĆ FALI: 1064 NM

W przypadku zastosowania impulsów o krótkim czasie trwania i mniejszej energii materiał nie ulega przegrzaniu, a wielkość obszaru, do którego dociera ciepło, jest niewielka. Przekłada się to na więcej zalet pod względem jakości i na możliwość wykonania znakowania laserowego na metalach i tworzywach sztucznych.

ZALETY

Mniej spalenizny
Mniejsze ciepło podczas wyżarzania metalowych oznaczeń
Kontrolowane połączenie tworzyw sztucznych
Tworzenie się mniejszej ilości piany na tworzywach sztucznych.
• Bardziej jednorodne oznakowanie o większym kontraście.

Poproś o bezpłatną konsultację online

Jeden z naszych ekspertów odpowie na pytania i zaproponuje najlepsze rozwiązanie dla Twoich potrzeb

Przesyłając ten formularz, akceptujesz naszą politykę prywatności