FlyGantry MAG: największy marker laserowy na świecie od firmy LASIT

CZĘŚĆ 1

Jak to się zaczęło

Każdy, kto zna naszą firmę, wie, że LASIT słynie z dostosowanych markerów laserowych z możliwością integracji i strukturami przegubowymi, które mogą osiągnąć wielkość sypialni/małej ciężarówki.

 

Tym razem jednak przeszliśmy samych siebie i stworzyliśmy największy na świecie marker laserowy, zarówno pod względem wielkości, jak i możliwości produkcyjnych.

Początki w Las Vegas

Projekt Fly Gantry MAG, podobnie jak wiele innych pięknych historii, narodził się w Las Vegas, podczas targów produktów reklamowych SGIA w 2018 roku.

 

Dla LASIT były to pierwsze targi w Stanach Zjednoczonych i wzięliśmy w nich udział prezentując marker laserowy Pen Feeder i TowerMark X.

 

John i Simon z firmy A. zatrzymali się przy naszym stoisku zafascynowani automatyzacją systemu znakowania laserowego długopisów, który wyposażony był w dwa lasery do pracy na elementach wykonanych z różnych materiałów na tej samej maszynie.

Poproś o bezpłatną konsultację online

Jeden z naszych ekspertów odpowie na pytania i zaproponuje najlepsze rozwiązanie dla Twoich potrzeb

Przesyłając ten formularz, akceptujesz naszą politykę prywatności

Pomysł

Gio Ievoli zaczął wtedy pierwszą z tysięcy rozmów z Johnem i Simonem w celu udoskonalenia projektu Fly Gantry MAG, największego markera laserowego na świecie.

Firma klienta przetwarza miesięcznie prawie milion części o różnych kształtach i wykonanych z różnych materiałów. Pomysł, który John i Simon przedstawili podczas targów SGIA, polegał na znalezieniu odpowiedniego systemu laserowego, a następnie zakupieniu więcej niż jednego (zgodnie z analizą produktów dostawcy liczba ta wynosiła 4).

Wymagania firmy A.

Ilość części do znakowania była tylko jednym z problemów, które rozwiązała LASIT, oferując system składający się z 208 palet i 16 magazynów. W ciągu roku pełnego rozmów, John i Simon przedstawili Giò następujące wymagania:

Rozwiązania LASIT

Zamiast produkcji czterech maszyn firma LASIT zaproponowała rozwiązanie z czterema magazynami, a liczba ta szybko wzrosła do ośmiu i następnie znów się podwoiła. Niezwykle interesujące badania doprowadziły do automatyzacji łącznie 208 palet, z szablonami, na których są umieszczone: butelki na wodę, zapalniczki, breloczki, kalendarze, długopisy, kubki i wszystkie inne gadżety, które można sobie wyobrazić. Oto projekt LASIT:

Menedżerom projektu Fly Gantry MAG w ciągu roku i w obliczu nieustannych niestandardowych wdrożeń udało się stworzyć marker laserowy, który jest kolejnym rekordem LASIT.

Rosario Sessa

Kierownik zespołu ds. konstrukcji mechanicznej

Pasquale Accurso

Kierownik zespołu ds. rozwoju oprogramowania

Pasquale Ercolano

Kierownik zespołu ds. procesów i kontroli jakości

W następnym artykule bardziej szczegółowo przyjrzymy się historii Fly Gantry MAG, analizując jeden po drugim wszystkie szczegóły tego dzieła i omówimy sposób, w jaki rewolucjonizuje świat znakowania produktów reklamowych.

Śledź nas na  LINKEDIN i FACEBOOK lub zapisz się do Newslettera i nie przegap kolejnych historii!

Podobał Ci się ten artykuł?
Udostępnij to

© Wszelkie prawa zastrzeżone