FlyLabel: marker laserowy, który wprowadza porządek w chaos

Do automatycznego znakowania laserowego 1600 tabliczek nie wystarczy system znakowania laserowego z konwencjonalnym szablonem.

Z racji tego, że wydajność jest jednym z podstawowych wymagań producentów tabliczek, opracowaliśmy system, który umożliwia łatwe zarządzanie grawerowaniem laserowym tak, aby zmniejszyć ilość pracy wykonywanej przez operatora i zautomatyzować procesy.

FlyLabel-Series-1024x612 FlyLabel: marker laserowy, który wprowadza porządek w chaos

System laserowy Flylabel można skonfigurować do 4 magazynków: może być wyposażony w jeden magazynek, który mieści do 400 tabliczek z systemem Pick & Place, który reguluje bałagan przy rozładunku lub w 4 różne magazynki, które mogą zarządzać nieuporządkowanym i uporządkowanym rozładunkiem za pomocą tego samego systemu Pick & Place.

4caricatori-4 FlyLabel: marker laserowy, który wprowadza porządek w chaos

System osi XZ ze skokiem 800×300 mm zarządza wówczas pozycją głowicy lasera, aby zapewnić niezwykle precyzyjne znakowanie laserowe każdego rzędu elementów.

Jak działa?

CaricamentoTarghette FlyLabel: marker laserowy, który wprowadza porządek w chaos

Operator ładuje tabliczki do magazynku, uruchamia się program do znakowania laserowego tabliczek, który może zarządzać jedną lub większą liczbą sekwencji operacyjnych. Zazwyczaj firma LASIT tworzy oprogramowanie dostosowane do potrzeb klienta, co gwarantuje łatwość obsługi. Główną zaletą FlyCAD jest możliwość stopniowego zarządzania danymi, automatyczne wypełnianie treści grawerowania laserowego na tabliczkach zgodnie ze zleceniem produkcyjnym.

pick-place FlyLabel: marker laserowy, który wprowadza porządek w chaos

Praca operatora kończy się po załadowaniu i uruchomieniu oprogramowania. Tabliczki zostaną automatycznie oznakowane, a następnie odebrane przez system Pick & Place (wyposażony w przyssawkę) i rozładowane.

Scarico FlyLabel: marker laserowy, który wprowadza porządek w chaos

Rozładunek może obejmować:

  • Pozycjonowanie tabliczek w takim samym magazynku jak magazynek do załadunku (załadunek uporządkowany)
  • Zbieranie tabliczek w kontenerze za pomocą rynny (rozładunek nieuporządkowany)

 

Można samodzielnie zarządzać funkcjami magazynków, przydzielając je wszystkie do załadunku (jeśli rozładunek jest nieuporządkowany) lub kojarzyć każdy załadunek z odpowiednim magazynkiem rozładunkowym.

Magazynki wymienne

W przypadku oznaczania tabliczek o różnych rozmiarach istnieje możliwość zamontowania magazynków o różnych wymiarach na tej samej obudowie. Dzięki temu marker laserowy jest niezwykle wszechstronny, co daje mu przewagę produkcyjną.

cambiocaricatori-1 FlyLabel: marker laserowy, który wprowadza porządek w chaos

Struktura mechaniczna

Maszyna oparta jest na konstrukcji FlexyMark firmy LASIT, co gwarantuje całkowitą stabilność wszystkich elementów laserowego urządzenia znakującego:

 

  • Rama z profili Bosch;
  • Konstrukcja osi XZ ze spawanej, rozciąganej i frezowanej stali;
  • System Pick & Place z pneumatycznym suwakiem na prowadnicach Star Rexroth.
Caricatore-struttura FlyLabel: marker laserowy, który wprowadza porządek w chaos
Podobał Ci się ten artykuł?
Udostępnij to

© Wszelkie prawa zastrzeżone