Od znakowania laserowego po doskonałość estetyczną

Falmec-news-02 Od znakowania laserowego po doskonałość estetyczną

Firma Falmec niedawno nabyła nowy system znakowania laserowego, który pozwala na precyzyjne, elastyczne i szybkie spełnienie coraz wyższych wymagań jakościowych.

 

Okapy kuchenne, które stanowią nieodłączną część każdej kuchni, w ciągu ostatnich lat przeszły rewolucję, nie tylko pod względem wzornictwa i estetyki, ale także z funkcjonalnego punktu widzenia, dzięki czemu można je z łatwością porównać z innymi urządzeniami gospodarstwa domowego obecnymi w każdym domu. Falmec odgrywa wiodącą rolę w tej branży, specjalizując się w projektowaniu i produkcji szerokiej gamy okapów. Firma prowadzi swoją działalność od 1981 roku, zajmując się całym cyklem rozwoju produktu. Proces obejmujący również znakowanie, do którego firma zdecydowała się zastosować system laserowy wykonany przez Lasit i dystrybuowany przez Betto Macchine di Rubano (PD).

„Decyzja o zakupie nowej maszyny – wyjaśnia Gianmaria Daniotti, szef biura industrializacji prototypów w Falmec – była podyktowana potrzebą sprostania coraz wyższym wymaganiom jakościowym, a także potrzebą optymalizacji czasu realizacji i rozszerzenia gamy obrabianych materiałów”.

Doskonała estetyka znakowania laserowego, szybkość ustawiania i wykonania, możliwość pracy nie tylko na stali nierdzewnej (malowanej, oksydowanej itp.), a także na innych materiałach, takich jak tworzywa sztuczne i żywice. Są to najbardziej doceniane zalety Powermark Fiberfly firmy Lasit, systemu znakowania laserowego wybranego przez Falmec do obróbki swoich produktów.

 

„W porównaniu z innymi technikami znakowania – podkreśla Daniotti – takimi jak tampodruk czy sitodruk w ramie, na tej maszynie możemy również obrabiać pojedynczy element z nieporównywalną szybkością”. Również z punktu widzenia jakości i w porównaniu do systemu znakowania punktowego, efekt estetyczny zapewnia maksymalną swobodę w zakresie dostosowywania, bez martwienia się o złożoność projektu lub o ilość produktów do przetworzenia.

System otwarty z trzech stron, z teleskopowym zamknięciem obszaru znakowania w celu zapewnienia całkowitego bezpieczeństwa operatora, wyposażony w oś Z 300 mm z prowadnicami kulkowymi, śrubami recyrkulacyjnymi i silnikami z enkoderem zapewniającymi precyzję i niezawodność. Marker laserowy wykorzystuje najbardziej innowacyjną technologię aktywnego włókna domieszkowanego iterem i stanowi idealne rozwiązanie laserowe do precyzyjnego znakowania laserowego. Technologia laseru światłowodowego to niezwykle ważny kamień milowy w generowaniu wiązki laserowej: z nowych źródeł wyeliminowano liczne elementy optyczne i mechaniczne, które były główną przyczyną awarii i niestabilności, i zastąpiono je pojedynczym zwojem światłowodu aktywnego.Środki te pozwalają obecnie na ponad 100 000 godzin znakowania dzięki zastosowaniu diod typu „single emitter” i całkowicie zintegrowanej konstrukcji części optycznej.

Falmec-news-04 Od znakowania laserowego po doskonałość estetyczną

Od okapu do systemu filtrów

Dla Falmec innowacja oznacza zapewnienie dodatkowej funkcjonalności okapów domowych, a także design i coraz większą efektywność energetyczną.

 

„Głównym wyzwaniem – dodaje Daniotti – jest nie tylko rozwój w zakresie designu, ale także opracowywanie coraz cichszych systemów, zdolnych do poprawy jakości powietrza i higieny całego środowiska, w którym są umieszczone”.

 

Intensywna działalność w zakresie badań i rozwoju, w wyniku której powstaje szeroka gama okapów, w tym z serii Nrs (Noise Reduction System) i E.Ion.

 

„Nrs to system opracowany we współpracy z laboratoriami specjalizującymi się w dynamice płynów – wyjaśnia Daniotti – który umożliwił stworzenie kolekcji niezwykle cichych modeli, przynoszących znaczne korzyści dla poprawy jakości życia w kuchni”.

 

Technologia ta pozwala na gotowanie, pracę, rozmowę czy słuchanie muzyki bez typowego hałasu okapu, przy zachowaniu najwyższej wydajności ssania.

 

E.Ion to natomiast ekskluzywna technologia, która umożliwia okapowi odtworzenie jonów obecnych w atmosferze w kuchni za pomocą kontrolowanej dwubiegunowej jonizacji. Nie tylko eliminują one nieprzyjemne zapachy, ale także przywracają optymalną równowagę jonową ze znacznymi korzyściami dla samopoczucia psychofizycznego. Technologia ta została również zastosowana w nowej ofercie wymienników ciepła (seria Brio), niedawno wprowadzonych na rynek wraz z nową serią domowych oczyszczaczy (seria Bellaria).

 

„Również te produkty – podsumowuje Daniotti – skorzystają na elastyczności systemu znakowania laserowego Lasit, który jest teraz integralną częścią naszego procesu”.

Podobał Ci się ten artykuł?
Udostępnij to

Powiązane artykuły

Świat laserów stale się rozwija.

Nie przegap najnowszych wiadomości ze swojej branży.

Skonfiguruj marker