O NAS

LASIT to stuosobowa firma, w której każdy z pracowników codziennie z pasją poświęca się rozwojowi technologii w zakresie znakowania laserowego.

Firma jest na tyle duża, by obsłużyć światowych producentów, ale jednocześnie na tyle mała, aby indywidualnie zadbać o każdego klienta, przypisując mu zespół ds. badań i projektowania tak, aby spełnić wszelkie wymagania w zakresie identyfikacji i kontroli łańcucha produkcyjnego, widoczności marki i automatyzacji procesów przemysłowych.

Aby zagwarantować naszym klientom najlepszą obsługę, nasi wykwalifikowani sprzedawcy i technicy są zawsze dostępni, aby odpowiedzieć na potrzeby naszych klientów.

TEAM-POLONIA-1024x630 Chi Siamo
SEDE-LASIT-POLONIA-1024x953 Chi Siamo

LASIT w Polsce

W związku ze wzrostem liczby klientów w Polsce otworzyliśmy biuro w Tychach. Wierzymy, że jesteśmy zobowiązani do zapewnienia najwyższej jakości naszych maszyn, serwisu i obsługi posprzedażowej. W tym celu został wybrany wysoce doświadczony zespół, który jest w stanie zapewnić bezpośrednie wsparcie dla obecnej bazy klientów i przyszłych klientów.

Jednym z ich głównych celów jest spełnienie i przewyższenie wzrostu i zapotrzebowania na obsługę klienta.

Przeczytaj profil naszej firmy

chi-siamo-progettazione Chi Siamo

W naszej ofercie znajdują się indywidualne rozwiązania dla firm z branży motoryzacyjnej, medycznej, AGD, elektronicznej, hydraulicznej i wojskowej, dla których nasz zespół inżynierów ds. projektowania i technologii oprogramowania tworzy projekty ad hoc spełniające konkretne wymagania.

chi-siamo-marcatura Chi Siamo

W ciągu 30 lat działalności opracowaliśmy rozwiązania w zakresie identyfikacji i estetycznego znakowania laserowego do stosowania na metalach, od precyzyjnych narzędzi po odlewy ciśnieniowe, w tym bardzo małe elementy zegarmistrzowskie, po zastosowanie na tworzywach sztucznych, w tym drukowanie na obwodach, produkty promocyjne i sprzęt gospodarstwa domowego.

chi-siamo-software Chi Siamo

Każdy z nowych klientów staje się partnerem biznesowym, z którym dzielimy cele i konkretne działania w zakresie planowania, aby w funkcjonalny sposób przekształcić wymagania w produkt. Wzrost produktywności i optymalizacja procesu produkcyjnego to tylko niektóre z przedstawionych wymagań, które spełniamy.

Historia

Marco-Candida-timeline Chi Siamo

1990 - Niesamowita intuicja

Firma Lasit powstała w 1990 roku z wizjonerskiego pomysłu Marco Ievoli i Candidy Colonna, którzy w urokliwej miejscowości na Półwyspie Sorrento poświęcili się zupełnie nowej technologii, wykazując się niezwykłą umiejętnością dostrzegania zmian w rozwijającym się świecie przemysłu: znakowaniu laserowemu elementów cylindrycznych.

hoffman Chi Siamo

1991 - Prymat w Europie

W 1991 roku firma LASIT wprowadziła na rynek głowicę 3-osiową, drugą na świecie po amerykańskiej General Scanning, a w 1993 roku wykonała projekt i rozpoczęła produkcję swojego lasera lampowego, który sprzedała firmie Hoffman z Monza, a zaraz potem firmie Beretta.

1995 - Wyzwanie w zakresie produkcji

W 1995 roku LASIT realizuje z sukcesem swoje pierwsze duże zamówienie dla ISCAR: system znakowania wkładek, który otworzył firmie drzwi do współpracy, przynoszącej coraz większe owoce z biegiem czasu.

iscar-timeline-1 Chi Siamo

2003 – Pierwszy laser Nd:Yag

LASIT zaprojektowała i wyprodukowała w pełni chłodzony powietrzem laser Nd:Yag, absolutnie innowacyjną technologię dla przemysłu początku XXI wieku.

yag-laser-lasit Chi Siamo
Fiberfly Chi Siamo

2006 - Pierwszy laser światłowodowy

W roku, w którym powstał przemysłowy laser światłowodowy, LASIT odeszła od własnej produkcji źródła i poświęciła się projektowaniu systemów automatyzacji przemysłowej i umożliwiających personalizację, dzięki którym po dziś dzień jest zaufanym partnerem ISCAR, PSH i BERETTA.

timeline-research Chi Siamo

2007 - Nieustanne badania

LASIT, świadoma wagi badań i wiedzy specjalistycznej, aktywnie współpracuje z instytucjami naukowymi, takimi jak instytut ILT w Akwizgranie, z którym w 2007 roku stworzyła system kontroli wiązki laserowej w czasie rzeczywistym.

2013 - Rodzina się powiększa

Synowie Marco i Candidy, Giò i Ginevra, również dołączają do zespołu, wnosząc znaczący wkład na poziomie handlowym i zarządzania, zwiększając produkcję i liczbę partnerów. Firma przeniosła się z Półwyspu Sorrentyńskiego do obszaru przemysłowego Torre Annunziata, do większej fabryki.

famiglia-timeline Chi Siamo

2014 - Automatyzacja przemysłowa

Rok po zmianie miejsca, dzięki projektowi Rosario Sessa, Marco Ievoli, Pietro Apicelli i Carmine Nardone, został opracowany pierwszy system laserowy zdolny do współpracy z robotem antropomorficznym.

Abb-Timeline Chi Siamo
Lasit-web-tv-1 Chi Siamo

2015 - Internacjonalizacja

Firma w coraz większym stopniu staje się punktem odniesienia dla firm europejskich i międzynarodowych. Tak powstała nowa siedziba w Mediolanie oraz LASIT USA z siedzibą w Augusta, a także zastosowana została technologia skracająca odległości: WebTV. Dzięki bezpośredniej transmisji strumieniowej z korporacyjnej platformy cyfrowej można w każdej chwili zobaczyć w czasie rzeczywistym, co dzieje się wewnątrz LASIT.

sede-russa Chi Siamo

2019 – Siedziba w Rosji

LASIT decyduje się na otwarcie swojej pierwszej zagranicznej siedziby, na którą wybiera Sankt Petersburg w Rosji. Rozwijający się rynek i wiara w lokalnych partnerów skłoniły nas do rozwijania naszej działalności w tym regionie poprzez otwarcie nowego biura handlowego i obsługi klienta. W ten sposób zapewniamy naszym klientom najwyższej jakości obsługę.

2020 - Zawsze o jeden krok naprzód

Firma zawsze dba o to, aby w każdym zespole była pozytywna atmosfera oraz były duże ambicje i dlatego w obecnym zakładzie o powierzchni 12 000 m2 powstały strefa relaksu, siłownia, biblioteka i sala gier – wszystko to zostało stworzone na podstawie próśb personelu, aby umilić przerwy i rozwijać ducha zespołu.

2021 – Siedziba w Polsce

Siedziba w Polsce, w Tychach jest najważniejszym celem zrealizowanym przez LASIT w tym szczególnym okresie. Wzrost liczby naszych klientów w tym regionie spowodował konieczność zapewnienia lepszego wsparcia i poprawienia jakości obsługi. Wraz z naszym zespołem handlowym i obsługi klienta możemy dziś mierzyć wysoko i pełnić w Polsce rolę zaufanego partnera w zakresie znakowania laserowego i automatyki.

30 lat sukcesów

4890

Klientów na świecie

7129

Dostarczonych maszyn

+189%

Rozwój od 2015 roku

97% naszych klientów do nas wraca i ponownie wybiera LASIT oraz poleca naszą firmę

Stań się jednym z nich

Jeden z naszych ekspertów odpowie na pytania i zaproponuje najlepsze rozwiązanie dla Twoich potrzeb w zakresie identyfikacji i widoczności marki.

Dbamy o projekt o samego początku do końca, od wnikliwej analizy po realizację – bez pośredników.