Nowa GalaXyz
Znakowanie i grawerowanie laserowe bez ograniczeń!

News-Galaxy Nowa GalaXyz: Znakowanie i grawerowanie laserowe bez ograniczeń!

Nowa GalaXyz to idealna maszyna do grawerowania laserowego dużych obiektów o zróżnicowanych i złożonych kształtach.

• Niezwykła sztywność i precyzja gwarantowana przez konstrukcję wykonaną w całości ze spawanej, rozciąganej i frezowanej stali;
• Większy zakres ruchu i wygoda załadunku sztuk dzięki nowatorskiemu systemowi przesuwu bocznych drzwi obudowy;
• System 5-osiowy, X, Y, Z, obrotowa głowica i precyzyjne pionowe wrzeciono, napędzane silnikiem i sterowane komputerowo, do znakowania elementów o różnych kształtach i rozmiarach i/lub palet pełnych elementów;
• Znacznie zmniejszony kształt lasera do znakowania, oś Y jest wykonana z wysuwanym systemem prowadnicy, który pomaga w ładowaniu obiektów o szczególnie skomplikowanych kształtach, całkowicie odmienny od tradycyjnego systemu ze stołem Y.

Cały system znakowania i grawerowania laserowego GalaXyz jest w całości wykonany ze spawanej, rozciąganej i frezowanej stali. Pozwala to na produkcję stabilnych geometrii i gwarantuje ekstremalną precyzję w procesie znakowania laserowego, nawet w przypadku niezamierzonych uderzeń czy ruchów markera.

 

System osi XYZ i podstawa, na której się opiera, są wykonane ze spawanej stali, dzięki czemu zapewniają wysoką stabilność każdej części markera laserowego. Drgania osi Z podczas ruchów osi X i nachylenia podczas ruchu osi Y praktycznie nie występują. Dzięki dużej wielkości magazynu możliwe jest załadowanie do 400 sztuk oraz grawerowanie do 3000 sztuk na godzinę.

Chcesz poznać rozwiązania LASIT dla Twojego sektora?

Poproś o darmową konsultację. Nasz ekspert pozostaje w gotowości, aby odpowiedzieć na Twoje pytania i pomóc Ci w znalezieniu najlepszych rozwiązań odpowiadających Twoim wymaganiom.

Przesyłając ten formularz, akceptujesz naszą politykę prywatności.

Cały przednią stronę Galaxyz można otworzyć za pomocą ręcznego systemu, który sprawia, że ściany boczne cofają się do momentu, aż całkowicie znikną, umożliwiając tym samym boczne otwarcie komory znakowania zarówno po prawej, jak i lewej stronie, a także większy zakres ruchu.

Aby uprościć operację ładowania, firma Lasit opracowała wysuwany system znakowania laserowego z prowadnicą dla osi Y o głębokości 500 mm, który jest bardzo sztywny i precyzyjny, zdolny całkowicie wyeliminować ruchome elementy z komory znakowania. W ten sposób powstaje więcej miejsca wewnątrz kabiny, minimalizując ryzyko kolizji pomiędzy produktem a elementami mechanicznymi.

Wysuwana oś Y: zwiększ produktywność!

Nowością jest znacznie zmniejszony rozmiar maszyny, co udało się osiągnąć dzięki wysuwanemu systemowi osi Y. W przeciwieństwie do wielu tradycyjnych markerów, w nowym Galaxyz stół roboczy w komorze znakowania pozostaje nieruchomy, podczas gdy oś Y przesuwa się w przód i w tył. Dzięki temu systemowi znakowania długość blatu zmniejsza się o połowę, a maszyna zajmuje znacznie mniej miejsca. Źródło lasera z aktywnym włóknem zamontowane bezpośrednio na prowadnicy osi Y i równoważy momenty wywracające spowodowane ciężarem obracającej się głowicy i ciężarem skanera. Światłowód jest sztywno przymocowany do prowadnicy, aby pomóc w zachowaniu stabilności plamki lasera. System ten wpływa na redukcję ruchów światłowodu, a wszelkie odchylenia w ustawieniu wyjścia wiązki laserowej z kolimatora są znacznie zmniejszone.

News-Galaxy03 Nowa GalaXyz: Znakowanie i grawerowanie laserowe bez ograniczeń!

Podobał Ci się ten artykuł?
Udostępnij to

Powiązane artykuły

Świat laserów stale się rozwija.

Nie przegap najnowszych wiadomości ze swojej branży.

Skonfiguruj marker