Od czego zależy cena markera laserowego?

Biorąc pod uwagę sukces naszego artykułu „Wybór systemu znakowania laserowego: 10 wskazówek, które pomogą uniknąć błędów” postanowiliśmy pogłębić ten temat i podać więcej informacji na temat tego, co wpływa na cenę tych systemów i gdzie klient powinien szukać wartości dodanej tej technologii.

Źródło

Przede wszystkim, mówiąc o markerach laserowych, musimy rozróżnić lasery, które są zintegrowane z linią produkcyjną, od systemów znakowania ze zintegrowanymi laserami.

Chcesz poznać rozwiązania LASIT dla Twojego sektora?

Poproś o darmową konsultację. Nasz ekspert pozostaje w gotowości, aby odpowiedzieć na Twoje pytania i pomóc Ci w znalezieniu najlepszych rozwiązań odpowiadających Twoim wymaganiom.

Przesyłając ten formularz, akceptujesz naszą politykę prywatności.

Pierwszy czynnik wpływający na cenę to źródło lasera, które wykorzystujemy w naszym zastosowaniu: wiadomo na przykład, że lasery UV są znacznie droższe od tradycyjnych laserów włóknowych.

LaserLuceRossa Od czego zależy cena markera laserowego?

Laser światła czerwonego

LaserLuceVerde Od czego zależy cena markera laserowego?

Laser światła zielonego

LaserUV Od czego zależy cena markera laserowego?

Laser UV

Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę moc samego lasera, która jest mierzona w watach i która również może mieć znaczący wpływ na cenę. Na przykład laser 20 W będzie kosztował nieco mniej niż laser 30 W (zwykle około 10%).

Micromark-AsseZmotorizzato-1 Od czego zależy cena markera laserowego?

Materiały składowe maszyny

Drugim parametrem, który należy wziąć pod uwagę, jest cała struktura systemu, do którego wstawione jest źródło. Głównie ramy systemów laserowych są wykonane z aluminium, stali czy – rzadziej – z granitu. Spośród nich najlepsze do zastosowań, gdzie wymagana jest wysoka precyzja i/lub szybkość ruchu, są stal i granit, które są również najdroższe.

Elementy konstrukcyjne maszyny

W zależności od wymagań i zastosowania zmienia się konstrukcja maszyny tak, aby spełnić potrzeby w zakresie wydajności i produktywności. Wśród najbardziej znanych elementów, które są zwykle zamawiane i zalecane, znajdują się:

struttura-macchina Od czego zależy cena markera laserowego?
Stół obrotowy

Dzięki pracy w trakcie działania maszyny i różnym stacjom wykorzystuje czas, kiedy pierwsza maszyna do znakowania laserowego wykonuje znakowanie pierwszej palety, do załadowania drugiej.

Przenośnik rolkowy

Transportując elementy w maszynie, automatycznie eliminują potrzebę ręcznej interwencji operatora podczas przechodzenia z jednego etapu do drugiego w łańcuchu produkcji

Automatyczne magazyny

Wewnątrz możliwe jest zdeponowanie setek lub tysięcy sztuk, co pozwala na wielogodzinną pracę bez udziału operatora.

Roboty

Ułatwiają on ładowanie wielkogabarytowych elementów lub przemieszczanie samej głowicy lasera, mogą pozycjonować lub znakować w niezwykle trudnych pozycjach.

Czółenko

Przesuwając całą powierzchnię ułatwiają załadunek nieporęcznych elementów oraz chronią drzwi i obudowę systemu znakowania laserowego przed uderzeniami.

Liczba osi

Głowica porusza się po płaszczyźnie za pomocą osi, od pojedynczej osi Z do osi XY, co znacznie zmienia potencjał znakowania.

Każdy z tych elementów składa się z różnych części i może być zintegrowany z różnymi akcesoriami. Dlatego nie jest możliwe ustalenie ceny bez technicznego zbadania właściwości każdego z nich. Możemy jednak z całą pewnością stwierdzić, że będą one stanowić znaczną część ceny maszyny do grawerowania laserowego.

Akcesoria

Kolejną ważną zmienną jest konieczność dodania do markera akcesoriów optymalizujących system grawerowania laserowego. Czasami są one potrzebne do określonych zastosowań, tak jak w przypadku osi obrotowej i głowicy 3-osiowej do obróbki elementów cylindrycznych.

Asse-rotante-diretto-01 Od czego zależy cena markera laserowego?
Oś obrotowa
Assew Od czego zależy cena markera laserowego?

Poprzez ruch osi element można oznaczyć w różnych punktach, nawet jeśli powierzchnia nie jest płaska.

Głowica obrotowa
TestaRotante Od czego zależy cena markera laserowego?

Służy do znakowania nachylonych powierzchni lub powierzchni o skomplikowanej geometrii, a przede wszystkim do wykonywania grawerunków pod wieloma kątami bez konieczności przesuwania elementu.

System wizyjny

Idealny do samocentrującego znakowania na grawerowanej części i do sprawdzania jakości naniesionego kodu DataMatrix, w erze 4.0 stanowi niezbędny element dla operatorów w branży.

3-osiowa głowica

Niezbędna, aby zagwarantować jakość znakowania na powierzchniach cylindrycznych. Firma LASIT może pochwalić się najbardziej dynamicznym rozwojem w Europie w latach 90.

System autofokus
AutoFocus-1 Od czego zależy cena markera laserowego?

Jest niezbędny w przypadku zastosowań, gdzie przewidziana jest geometryczna tolerancja części, pozwala w całkowicie automatyczny sposób znaleźć odpowiednią odległość ogniskowania.

Urządzenie do odsysania
Aspiratore Od czego zależy cena markera laserowego?

Jeśli podczas znakowania powstają opary lub drobny pył, należy je odessać. Firma LASIT wyprodukowała własne urządzenie do odsysania, szczególnie przydatne w przypadku części odlewanych ciśnieniowo.

Podobał Ci się ten artykuł?
Udostępnij to

Powiązane artykuły

Świat laserów stale się rozwija.

Nie przegap najnowszych wiadomości ze swojej branży.