Niestandardowy system laserowy z podwójną kamerą i zmotoryzowanym przenośnikiem rolkowym dla branży motoryzacyjnej

CopertinaFlyRoller-Articolo-1024x544 Niestandardowy system laserowy z podwójną kamerą i zmotoryzowanym przenośnikiem rolkowym dla branży motoryzacyjnej

Około rok temu rozpoczęliśmy badania nad realizacją projektu systemu laserowego o precyzyjnych parametrach technicznych, który mógłby zostać zintegrowany z dużą linią produkcyjną. Obecnie maszyna ta nazywa się Flyroller i jest przeznaczona do znakowania laserowego kodów DataMatrix, które można dostosować tak, aby spełniały kryteria klientów w zakresie wydajności i niezawodności.

Maszyna do grawerowania laserowego składa się z kabiny znakującej i napędzanego silnikiem przenośnika rolkowego. Kabina wyposażona jest w osie Y i Z, a przenośnik rolkowy współpracuje z dwoma robotami: jednym ładującym tarcze na wejściu i drugim, który po oznaczeniu i sprawdzeniu podnosi je na wyjściu.

Wyposażyliśmy marker laserowy w osie Y i Z z serwomotorami z enkoderami, które przesuwają laser do pozycji znakowania. Jest to niezbędne w przypadku znakowania tarcz o różnych rozmiarach.

Maszyna działa z robotem, który ustawia element na przenośniku bez konieczności ręcznego wykonywania tej operacji.

Po tym jak czujniki wykryją obecność tarczy, przenośniki taśmowe poruszają się, aż element zostanie wprowadzony do kabiny. W tym momencie czujniki wykrywają położenie części, a separator kontroluje, aby do kabiny wchodził tylko jeden element na raz.

Oczywiście wymiary oznaczanych tarcz hamulcowych mogą się zmieniać, dlatego wyposażyliśmy przenośniki taśmowe w regulowane ograniczniki, które ustawiane są za pomocą oprogramowania.

Sensori-Inizio-Linea Niestandardowy system laserowy z podwójną kamerą i zmotoryzowanym przenośnikiem rolkowym dla branży motoryzacyjnej

Chcesz poznać rozwiązania LASIT dla Twojego sektora?

Poproś o darmową konsultację. Nasz ekspert pozostaje w gotowości, aby odpowiedzieć na Twoje pytania i pomóc Ci w znalezieniu najlepszych rozwiązań odpowiadających Twoim wymaganiom.

Przesyłając ten formularz, akceptujesz naszą politykę prywatności.

Podobał Ci się ten artykuł?
Udostępnij to

Świat laserów stale się rozwija.

Nie przegap najnowszych wiadomości ze swojej branży.