W świecie Przemysłu 4.0, gdzie każdy patrzy w przyszłość i skupia się na automatyzacji procesów, systemy znakowania laserowego odgrywają obecnie niezwykle ważną rolę, ponieważ przewyższa wszystkie inne systemy w kwestii na przykład świadomości marki, ale przede wszystkim w zakresie identyfikacji.
Pod względem technologii i integracji znakowanie laserowe nie ma sobie równych z wielu znanych powodów, które wyróżniają zarówno laser, jak i obecny stan ulepszeń:
Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest określenie materiału lub materiałów, na których będzie wykonywane znakowanie. Jest to konieczne, ponieważ pozwala wybrać prawidłowe źródło lasera, w które wyposażony będzie marker.
Należy pamiętać, że nie ma lasera, który jest w stanie perfekcyjnie oznakować wszystkie materiały, istnieją różne źródła i impulsy, które stosowane są do mniej lub bardziej szerokiego zakresu materiałów. Przykładowo w przypadku tworzyw sztucznych zwykle przeprowadzane są testy na częściach ze względu na ich różny skład chemiczny, nie zawsze znany producentowi, który nie wie, że dany pierwiastek mógłby negatywnie wpłynąć na wykonywane znakowanie. Stworzyliśmy system, który pomoże Ci wybrać system znakowania laserowego: pięć prostych kroków, które pomogą zrozumieć czego potrzebujesz, abyśmy mogli przedstawić najlepsze maszyny laserowe. Poniżej zamieściliśmy uproszczony ogólny zakres zastosowań:
Liczba części do znakowania laserem
Dzięki temu możemy określić, czy potrzebny jest stół obrotowy, określona liczba osi ruchu, magazyn do automatycznego załadunku czy inne dodatkowe narzędzia.
Rozmiar części
Zawsze należy pamiętać o tym, że znakowany laserem element musi zmieścić się w kabinie, a więc być odpowiednich wymiarów, aby zapewnić bezpieczeństwo całego procesu. W rzeczywistości, zgodnie z przepisami CE, klasa I jest jedyną bezpieczną kategorią. W związku z tym, nawet jeśli musisz znakować kilka sztuk dziennie, nie możesz brać pod uwagę systemu montowanego na blacie, jeśli mają one wymiary 500×500 mm.
Dodatkowe integracje
Praca w połączeniu z robotem, jak ma to miejsce w dużych łańcuchach produkcji, oznacza, że marker laserowy musi być konfigurowany zarówno elektrycznie, jak i mechanicznie.
Praca 24 godziny na dobę
Innym wymaganiem może być to, aby marker laserowy pracował w trybie ciągłym. Jeśli praca odbywa się na linii, nie jest konieczna żadna modyfikacja, natomiast w przypadku systemu wolnostojącego, należy odpowiednio wyposażyć maszynę, aby była mogła wykonywać obróbkę w sposób bezobsługowy.
Do tej pory omówiliśmy parametry techniczne, które pomogą dokonać trafnej inwestycji, optymalizując czas. Teraz należy skupić się na wyborze dostawcy.
Ponieważ większość maszyn do znakowania laserowego wyposażona jest w lasery włóknowe, można śmiało stwierdzić, że w branży stosowane są najnowocześniejsze rozwiązania. Oznacza to, że na świecie obecnych jest niewielu dużych graczy, którzy wprowadzają na rynek mniej lub bardziej podobne do siebie technologie, które z kolei nie dodają wartości do jakości uzyskanego wyniku. Wobec tego możemy powiedzieć, że laser światłowodowy używany przez firmę LASIT nie będzie miał lepszego lub gorszego efektu od lasera jakiejkolwiek konkurencyjnej firmy.
Prawdziwa różnica leży w wartości dodanej, czyli w projekcie i budowie całej maszyny oraz we wsparciu zapewnianym przez zespół ekspertów wyznaczony do konkretnego projektu, który jest opracowywany z najwyższą starannością.
Firma LASIT od lat specjalizuje się w produkcji kompletnych systemów znakowania laserowego jako jedyny dostawca, gwarantując w ten sposób całkowitą elastyczność i niezwykłą dbałość o klienta, które ciężko zapewnić w sytuacjach, kiedy o poradę trzeba zwrócić się do strony trzeciej. Brak pośredników oraz pełna odpowiedzialność, którą ponosimy w razie potrzeby, to tylko niektóre zalet wyróżniających nas na tle innych, które sprawiły, że wiele dużych firm wybrało nasze usługi. Kolejnym ważnym aspektem, który chcielibyśmy podkreślić na koniec, jest historia firmy oraz stopień naszej specjalizacji. Istniejemy na rynku międzynarodowym od trzydziestu lat i angażujemy się wyłącznie w badania i rozwój systemów znakowania laserowego. Specjalizacja oznacza poświęcenie i zaangażowanie całego zespołu, liczącego ponad sto osób, wyłącznie w poszukiwanie nowatorskich metod zapewniających maksymalną wydajność i nadających się do każdego zastosowania
Podobał Ci się ten artykuł?
Udostępnij to
Powiązane artykuły
Świat laserów stale się rozwija.
Nie przegap najnowszych wiadomości ze swojej branży.