Flyline
Grawerowanie laserowe części samochodowych

Flyline01 FlyLine: Grawerowanie laserowe części samochodowych

Flyline to laserowy grawer nadający się do integracji, przeznaczony do instalacji na większej automatycznej linii produkcyjnej. Jest szczególnie odpowiedni do grawerowania laserowego części samochodowych.

•Łatwość montażu dzięki podziałowi na bloki
•Możliwość włączenia do dowolnej linii produkcyjnej
• Laser z aktywnym włóknem IPG, maksymalna perfekcja i prędkość grawerowania, żywotność wynosząca ponad 100 000 godzin

Marker jest wyposażony w oś Z o skoku 300 mm i oś Y o skoku 300 mm. Stal, z której są wykonane, zapewnia sztywność i stabilność podczas ruchów oraz pozwala na uzyskanie precyzyjnego i wyraźnego grawerunku laserowego. Aby ułatwić instalację, maszynę zbudowano z dwóch całkowicie podzielne bloki: ułatwia to zarówno transport, jak i montaż.

 

Drzwi wejściowe i wyjściowe części otwierają się pneumatyczne i są podłączone do programowalnego kontrolera logicznego (PLC), który zarządza automatyką, gwarantując w ten sposób całkowite bezpieczeństwo podczas znakowania.

Wysoka elastyczność, aby spełnić wszystkie wymagania

Marker laserowy FlyLine cechuje się dużą elastycznością, istnieje możliwość zaprojektowania niestandardowych rozwiązań poprzez dodanie jednego lub więcej akcesoriów:

 

– systemy wizyjne do rozpoznawania części,
– kamera do kontroli jakości naniesionego kodu
– integracja z system zarządzania linią
– interfejs robota.

 

Wszystko wykonane jest z uwzględnieniem istniejących linii produkcyjnych, z zastosowaniem nieinwazyjnych systemów i urządzeń.  Istnieje wiele zastosowań w przypadku grawerowania laserowego na częściach samochodowych. Z drugiej strony do znakowania małych elementów służy system TTL (Through The Lens), który umożliwia wyśrodkowanie części z niezwykłą precyzją.

Podobał Ci się ten artykuł?
Udostępnij to

Powiązane artykuły

Świat laserów stale się rozwija.

Nie przegap najnowszych wiadomości ze swojej branży.

Skonfiguruj marker