Nowy Towerbelt
Znakowanie i grawerowanie produktów konsumenckich przy niskich kosztach

TowerBelt-News-01 Nowy Towerbelt: Znakowanie i grawerowanie produktów konsumenckich przy niskich kosztach

Nowy TowerBelt to maszyna do grawerowania laserowego produktów konsumenckich, takich jak komponenty elektryczne, złącza, przełączniki i gniazda elektryczne przy niskich kosztach. To innowacyjny laser wyposażony w podwójny system: przenośnik taśmowy ze stałymi ogranicznikami do automatycznego grawerowania detali oraz stół, który można ustawić w komorze znakującej do pracy w tradycyjny sposób.

• Podwójny tryb pracy: znakowanie można wykonywać zarówno w sposób statyczny, jak i automatyczny;
• Dwa sposoby znakowania automatycznego: „marking on step” i „marking on fly”;
• System czujników do identyfikacji i automatycznego znakowania części.

Do automatycznego wykorzystania przenośnika służy podwójny tryb znakowania laserowego: pierwszy nazywa się „marking on fly” (MOF), w którym taśma porusza się bez zatrzymywania, a części są oznaczone „w locie”, natomiast drugi to „marking on step” (MOS) i polega na zatrzymywaniu przenośnika taśmowego za każdym razem, gdy część znajduje się w pozycji znakowania. Po zakończeniu znakowania laserem elementy są rozładowywane bezpośrednio do specjalnego kosza umieszczonego na końcu przenośnika.

Na taśmie przenośnika znajdują się stałe ograniczniki, za pomocą których operator prawidłowo ustawia części.

 

Bezpośrednio przed komorą znakującą umieszczone są dwa czujniki, które „odczytują” faktyczną obecność elementu i przekazują informacje do systemu, który znając odległość między przystankami i prędkość posuwu przenośnika, jest w stanie grawerować „on fly” w bardzo precyzyjny i wyśrodkowany sposób, nawet bez pomocy systemu rozpoznawania elementów.

Copertina-News-Towerbelt Nowy Towerbelt: Znakowanie i grawerowanie produktów konsumenckich przy niskich kosztach
TowerBelt-News-04 Nowy Towerbelt: Znakowanie i grawerowanie produktów konsumenckich przy niskich kosztach

Tryb ręczny: tradycyjne grawerowanie laserowe

TowerBelt jest wyposażony w nakładającą się powierzchnię roboczą, aby umożliwić grawerowanie elementów innych niż te, które nadają się do znakowania automatycznego. Powierzchnia jest wykonana z twardego anodyzowanego aluminium z nawierconymi otworami ø8H7/M6 i jest przeznaczona do mocowania szablonów o różnych rozmiarach. W trybie ręcznym maszyna ma taką samą funkcjonalność jak znacznik TowerMark: oś Z o skoku 450 mm idealnie nadaje się do znakowania wysokich części i jest w pełni programowalna za pomocą sprawdzonego systemu FlyCad firmy LASIT.

Podobał Ci się ten artykuł?
Udostępnij to

Powiązane artykuły

Świat laserów stale się rozwija.

Nie przegap najnowszych wiadomości ze swojej branży.

Skonfiguruj marker