FlyPump: znakowanie laserowe części cylindrycznych nie stanowi już problemu!

FlyPump-news-01 FlyPump: znakowanie laserowe części cylindrycznych nie stanowi już problemu!

FlyPump to spersonalizowany system znakowania laserowego z podwójną stacją, przeznaczony do grawerowania części cylindrycznych i optymalizujący czas znakowania oraz zmniejszający przestoje.

• System osi XZ do przesuwania głowicy między dwoma komorami znakowania
• Podwójne pionowe wrzeciono i głowica obracana o 90° do znakowania nawet bardzo wysokich części cylindrycznych
• Konstrukcja ze spawanej, rozciągniętej i frezowanej stali, aby zagwarantować stabilność i precyzję w procesach znakowania

FlyPump to idealne rozwiązanie do grawerowania laserowego cylindrycznych i wysokich części, takich jak pompy głębinowe.

 

Marker laserowy oparty jest na sprawdzonym systemie suwnic LASIT z osią XYZ. Oś X (skok 700 mm) umożliwia przesuwanie lasera między dwoma pozycjami znakowania, prawą i lewą. Oś Y (skok 100 mm) umożliwia ogniskowanie rur o średnicy od 1 do 200 mm. Oś Z (ze skokiem 700 mm) umożliwia oznaczanie bardzo wysokich lub nieporęcznych rur. Dwa wrzeciona o ø100 mm (opcjonalnie Ø160 mm) są sterowane za pomocą serwomechanizmu i mają rozdzielczość 39936 kroków/obrót: umożliwiają znakowanie na obwodzie w sposób ciągły.

Konstrukcja z dwoma stanowiskami pozwala na znaczną poprawę poprzez optymalizację czasu cyklu procesu znakowania, skracając czas załadunku i rozładunku: po załadowaniu pierwszego elementu do stacji i zadaniu znakowania, w rzeczywistości możliwe jest ustawienie kolejnego elementu na drugim stanowisku, podczas gdy proces znakowania pierwszego jest jeszcze w toku. Po zakończeniu grawerowania otwierają się pierwsze drzwi i można od razu wyjąć oznakowaną część i zastąpić ją nową.

Kontrola jakości znakowania laserowego

Marker laserowy FlyPump jest wyposażony w narzędzia umożliwiające kontrolę jakości. Lustro umieszczone wewnątrz dwóch stacji umożliwia sterowanie procesem grawerowania laserowego za pomocą widoku 360 stopni bez konieczności wyjmowania części z komory znakowania. Ponadto kamerka internetowa, umieszczona pod głowicą lasera, jest bezpośrednio podłączona do komputera i pokazuje proces znakowania w czasie rzeczywistym.

Thumbs-FlyPump FlyPump: znakowanie laserowe części cylindrycznych nie stanowi już problemu!

Podobał Ci się ten artykuł?
Udostępnij to

Powiązane artykuły

Świat laserów stale się rozwija.

Nie przegap najnowszych wiadomości ze swojej branży.

Skonfiguruj marker