Sarema
Automatyczne znakowanie wałów korbowych

Thumbs-Sarema Sarema
Copertina-News-sarema Sarema

Sarema to laserowe urządzenie znakujące z automatycznym systemem znakującym, umożliwiającym rozpoznanie od 8-12 wałów korbowych jednocześnie. Głowica znakująca osadzona jest na zmotoryzowanych osiach sterowanych komputerowo i może  poruszać się w układzie X (1000 mm), Z (100 mm) i Y (30 mm).

 

System laserowy umożliwia jednoczesne załadowanie i oznaczenie 5 wałów. Ze względu na dużą wagę wałów, wygodny zdejmowany wózek ułatwia załadunek każdego z nich.

Na każdym wózku znajduje się stanowisko z podtrzymkami łożyskowymi do centrowania i obracania wału, który jest następnie blokowany w położeniu za pomocą układu pneumatycznego.

Gdy operator naciśnie przycisk Start, drzwi pneumatyczne zamykają się, a rozpoczyna się rozpoznanie za pomocą odpowiednich czujników odległości. Następnie automatycznie tworzony jest model wczytanego wału, wykonywane jest grawerowanie laserowe kodu Datamatrix powiązanego z firmową bazą danych, a na końcu jest on odczytywany i weryfikowany. Podczas wykonywania tego procesu, operator może załadować/rozładować kolejne wały.

Podobał Ci się ten artykuł?
Udostępnij to

Powiązane artykuły

Świat laserów stale się rozwija.

Nie przegap najnowszych wiadomości ze swojej branży.

Skonfiguruj marker